Maile z wczesniejsza datą…

mail.jpgJakiś czas temu przeczytałem o pewnej technice wysyłania maili z wcześniejszą datą. Próbowałem to zrobić, lecz coś mi serwer odrzucał takie maile… Trzeba by zapewne coś na serwerze ustawić.

Komuś się jednak udało:

Jak widać na załączonym obrazku, od wczoraj wisi u mnie na poczcie email z pewnej agencji PR – wysłany dopiero za miesiąc :P. Jak widać komuś się udało…

I powiem szczerze rzeczywiście działa, bo chcąc nie chcąc przeczytałem go już kilka razy, otwierając program pocztowy :)

This entry was posted on niedziela, Listopad 11th, 2007 at 11:24 am and is filed under Pisanie-copywriting. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

14 comments

 1 

Gorzej, jak dostaję maile z 1970 roku… Wtedy leżą mi na końcu listy i wkurzają, bo „świecą” jako nieprzeczytane…

Ale dałem sobie z tym radę. Mój TheBat! pozwala na sortowanie listów po pierwsze ze względu na datę otrzymania a po drugie ze względu na datę wysłania. Samo sortowanie po dacie otrzymania wprowadza trochę zamieszania ze względu na opóźnienia z niektórych serwerów.

Listopad 11th, 2007 at 2:43 pm
Marek:
 2 

Ale zawsze mozna postawic sobie kawalek serwera pocztowego w jakiejs domenie, ustawic na nim czas pol dnia do przodu i… powinno hulac :)

Listopad 11th, 2007 at 8:30 pm
 3 

Krzysztof czy możesz rozwinąć temat (sorry Tomek ale mnie to zainteresowało) o co chodzi z tymi listami z 1970 (notabene rok mojego urodzenia) i co to ma wspólnego z e-mailami wysyłanymi z data przyszłą

swoją drogą daj znać Tomek jak znajdziesz sposób na tą datę przyszłą, może wystarczy zmienić czas na koncie na serwerze z którego wysyłasz

Listopad 12th, 2007 at 10:22 pm
 4 

Bogusław, chodzi dokładnie o to samo, co w przypadku wysyłania maili z datą przyszłą. Tu jest wysyłanie maili z datą przeszłą.

Większość z nas sortuje pocztę według daty, aby najnowsze były najwyżej. Jeśli wysyłasz coś z datą przyszłą, będzie na samym szczycie listy dłużej, niż inne listy.
Jeśli wyślesz coś z datą przeszłą, leży sobie na samym dole listy i zwraca uwagę, bo w folderze widnieje jako nieprzeczytana.

Listopad 13th, 2007 at 2:34 pm
 5 

Krzysztofie, tylko jedno ale – przy dzisiejszej pojemności skrzynek, gdy cała poczta leży w skrzynce (wiem coś o tym bo sam mam zawaloną skrzynkę) maile z przedawnioną datą mają bardzo nikła szansę na to, że kiedykolwiek zostaną otwarte, natomiast technika z przyszłą datą wydaje się być obiecująca

Listopad 13th, 2007 at 3:27 pm
 6 

Bogusław, to zależy od osoby, która pocztę czyta. Przykładowo ja mam taką zasadę, że jeśli mail jest oznaczony jako nieprzeczytany, jakaś sprawa wymaga załatwienia. Więc staram się doprowadzić do sytuacji, gdy w żadnym folderze nie ma żadnej nieprzeczytanej wiadomości. Wtedy muszę zobaczyć tego starego maila i go skasować… Bez względu na to, jak głęboko on siedzi, zaburza mi porządek w skrzynce. 😉

Dawno nie miałem sytuacji, że wszystkie maile były przeczytane, ale to inna historia…

Listopad 13th, 2007 at 3:46 pm
 7 

dziękuję, przyjmuję Twój punkt widzenia i zgadzam się z nim (po prostu na zbyt dużą liczbę mailingów się zapisałem i nie wszystkie czytam – będę musiał się wypisać z tych które prawie wcale nie czytam)

Listopad 13th, 2007 at 4:36 pm
 8 

Te daty w mailach mogą byc icekawe. Przypominam sobie, że keidys też mi się trafił taki złosliwy mail, który przyszedł „za 10 dni”.

Listopad 13th, 2007 at 8:13 pm
 9 

Mi jeszcze nie przyszedł niestety żaden taki mail a można by się wtedy temu bliżej przyjrzeć po nagłówkach.

Listopad 25th, 2007 at 10:03 am
 10 

http://www.futureme.org/ z tej strony mozna takie maile wysyłac

Listopad 25th, 2007 at 12:50 pm
 11 

Sprawa jest mi dość dokładnie znana. Tak czynią nawet nawet niektóre portale, wysyłając mailing reklamowy z przyszłą bądź przeszłą datą. Kiedyś sie tym zainteresowałem z powodów zawodowych i analizowałem sytuację. Czasami chodzi o to by email odróżniał się od innych, nie tylko datą, a właśnie pozycją.
Dodatkowo zakładając sobie nowe konto, czasami dostajemy zaległe emaile z różnych kampanii – pewno wtedy jak nasz profil trafia w jakiś target kampanii – za który ktoś kiedyś zapłacił – a portal nie miał tylu kont by rozesłać…. a pieniążki przyjął… :)

Styczeń 24th, 2008 at 2:25 pm
noname:
 12 

A jest mozliwosc wysłania mejla z data wczesniejsza? Oczywiscie nie chce nikomu robic na zlosc. Tak pytam z czystej ciekawosci.

Październik 21st, 2008 at 6:47 pm
 13 

Trzeba odpowiednio ustawić serwer i przy odrobinie szczęścia, że inny serwer zaakceptuje (co powinien zrobić) powinno dojść. Ja osobiście niestety nie mam dostępu do serwera by móc to zrobić, ale czasem takie maile dostaje, więc ludzi eto robią.

Październik 21st, 2008 at 7:31 pm
 14 

Ja kiedyś przez 2 tygodnie (w celach testowych) przesunąłem datę w zegarze systemowym o tydzień. Potem ludzie się dziwili, że moje wiadomości zawsze są na wierzchu :) Ten sam manewr robiłem gdy wysyłałem mailingi z programu desktopowego (obecnie mam implebota i tam nie mam takiej opcji), też działało :)

Październik 13th, 2010 at 10:39 am

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment