Posts Tagged video

Jak zrobić animowane nagranie – screencast?

maj 22nd, 2011 Posted in Inne, Marketing Sieciowy | 3 komentarze »

Tworzenie animacji

– Sony Vegas
Kilka osób zainteresowało się jak i w czym powyższe nagranie zrobiłem? Jest to program Sony Movie Vegas – jeden z profesjonalnych programów z praktycznie najtańszą licencją, zapłaciłem ok. 300 z (obecnie widzę można nawet taniej kupić na Amazonie). Za oprogramowanie, bazę dźwięków itd.

Jest to w zasadzie ograniczona wersja oprogramowania Sony Vegas Pro, bez efektów 3D itd, ale jak widać w pełni funkcjonalna by coś fajnego przygotować.

– Nagraj prezentacje Impress lub PowerPoint
Jeżeli szukasz jakiegoś darmowego oprogramowania to bawiłem się także np. w tym i w tym nagraniu rysowaniem ścieżek ruchu (oraz animacji przejścia slajdów) w prezentacjach programu Impress z pakietu OpenOffice.

– Nagraj fragment ekranu – podsuwaj myszką
No ale to nie jedyna opcja, można jeszcze tak po poprostu animacje myszą zrobić jak tutaj czy też tutaj (przygotowałem sobie pola tekstowe i obrazki w programie Impress i podsuwałem myszka pod fragment ekranu który był nagrywany). Read the rest of this entry »

Napisy do filmików online

lis 8th, 2008 Posted in Techniki internetowe | 3 komentarze »

Chciałem na jedną z moich stron wkleić filmik z youtube… niestety wersja jest dostępna jedynie po angielsku. Chciałbym przynajmniej kilka słów dopisać po “naszemu” (całkowite tłumaczenie z tego co się orientuję jedynie za zgodą autora można zrobić).

W każdym razie mogę to zrobić np. ściągając filmik, tłumacząc (w jakimś edytorze programowym, czy też choćby na dotsub.com) i wgrywając na powrót do sieci. Wiąże się to jednak z umieszczeniem filmiku ponownie w sieci jako swój… jakoś nie mam ochoty – trochę to takie na granicy prawa. Wgrywając taki filmik do jakiegoś serwisu najczęściej oświadczam, że jestem jego autorem.. Nie ważne że znam serwisy, które robią to nagminnie – ja jakoś nie mam ochoty…

Szukałem więc prostego narzędzia, które pozwoliłoby mi w czasie odtwarzana filmiku (bez jego ściągania i publikowania ponownego) wyświetlić kilka uwag do niego… napisać coś, zaznaczyć coś w trakcie trwania filmiku w moim rodzimym języku. Zacząłem więc swoje poszukiwania…

Oto znaleziska: Read the rest of this entry »