Posts Tagged plik

Linkujemy automatem wpisy z innego WordPressa

kwiecień 5th, 2008 Posted in blogowanie - wordpress, Php, Pozycjonowanie | 4 komentarze »

Zapewne znasz wtyczkę do WordPressa o nazwie Related Posts. Ja też takową znam i używam jej gdzieniegdzie. Przy jej pomocy, możemy przy każdym wpisie do wordpressa wyświetlić linki do podobnych wpisów.

Ostatnio jednak, wpadłem na mały pomysł by trochę udoskonalić zamierzenie realizowane przez tą wtyczkę. Co by było gdyby linkować podobne wpisy na innym blogu (np. wstawić linki pod artykułami w założonym katalogu pressell page do podobnych artykułów na Twoim blogu)? Co by było gdyby ze swojej strony opartej na zupełnie innym mechaniźmie niż wordpress linkować podobne do niej tematycznie wpisy z bloga?

Zamiast się zastanawiać co by było, zwyczajnie to zrobiłem. Poniżej krótki opis. Read the rest of this entry »

E-booki w p2p – nie idą

styczeń 16th, 2007 Posted in Przykłady (case-studies) | no comment »

Kiedyś już o tym bodajrze Mateusz Chłodnicki na forum ZPP pisał, ale dziś sobie znowu o tym przypomniałem i postanowiłem tu napisać, gdy natrafiłem na taki oto wpis Nawet oryginalne pomysły działają krótko.

Chodzi o umieszczanie darmowych fragmentów e-booków w sieciach p2p (wymiany plików). Ludzie w takich sieciach najczęściej szukają darmowych plików (nie zawsze legalnych), a tu bęc dostają fragment nakłaniący ich do kupienia legalnych plików. Rzecz jasna przypadkiem może ktoś bardzo zdesperowany kupi, ale w większości przypadków wątpię. Read the rest of this entry »