Gdy uda mi sie zdobyć (zostanie zaakceptowany itd.) jakiś ciekawy wpis w wartościowym katalogu stron, lub też w innym ciekawym miejscu pojawi się link z odpowiednim anchorem do jakiejś mojej strony. I jeśli mam pewność, że miejsce to będzie jeszcze jakiś czas istniało. Link taki wzmacniam w wyszukiwarkach.

Osobiście robię to na dwa sposoby.

1. Kiedyś zaopatrzyłem się na aukcji internetowej w jakąś dodawarkę do katalogów presell page. Działa bym powiedział na „słowo honoru”, znaczy sie jak już doda do jakiegoś katalogu, to nie jest on najlepszej jakości. No ale do wzmacniania linków wykorzystać można, czemu nie 🙂

Ma on pewną całkiem przydatną funkcję, jak losowe składanie treści odpowiednio przygotowanego artykułu. Chcąc więc wzmocnić linki. Tworzę taki mały artykulik, w którym umieszczam kilka, kilkanaście linków do miejsc które chcę wzmocnić (jako argumenty do generowanej treści artykułu). Dzięki czemu mam efekt jednego linku raz na kilka dni do danego miejsca.

2. Drugą metodą jaką używam do wzmacniania linków jest system wymiany linków. Tutaj na pomoc przyszedł mi linkme, dodaje do niego linki do wybranych miejsc, ustawiam na niski priorytet – dzięki czemu zbierze sie ledwie kilka linków. A następnie po miesiącu, dwóch przełączam generowanie linków na gwarantowane + losowe . Dzięki czemu zyskuje dodatkowe linki za darmo 🙂

Właśnie ze względu na funkcje darmowych losowych linków, uważam że linkme się świetnie do tego nadaje w porównaniu z innymi systemami wymiany linków. Funkcja ta sprawia, że wzmocnienie takiego linku nie kosztuje nas zbyt wiele.