Chwilowa utrata PageRank po zmianie serwera?

Tak się zastanawiam jak to google robi… czy przypisuje PR do domeny? Czy może do domeny i adresu IP serwera łącznie?

Przeniosłem niedawno tą stronę i przez kilka dni po przenosinach, strona nie miała w ogóle wskaźnika PR… (sprawdzałem w kilku narzędziach, łącznie z google toolbar) tak jakby utraciła go w momencie przenosin. Trochę się przestraszyłem, czy przypadkiem wszystko dobrze zrobiłem… w każdym razie dziś widzę już wszystko w porządku PageRank wrócił do normy.

Wnioskuję stąd, że wskaźnik ten nie tylko powiązany jest z domeną co także z danym adresem IP serwera.

This entry was posted on środa, 22 października, 2008 at 1:14 pm and is filed under Pozycjonowanie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 komentarzy to “Chwilowa utrata PageRank po zmianie serwera?”

 1. Łukasz J. pisze:

  Wnioskuję że Google wnioskuje na podstawie zmiany IP o zmianie właściciela strony – sprawdź czy nie zmienił Ci się kod weryfikacyjny w Webmasters Tools?

 2. precelik pisze:

  O webmaster tools wogóle zapomniałem 🙂 dzięki za przypomnienie – trzeba było zweryfikować..

  Z drugiej zaś strony popatrz… właściciel domeny (whois itd) się nie zmienił, a zmienił się adres IP serwera i już takie zawirowania.

 3. mr_zola pisze:

  Wiele domen przenosiłem i u mnie takich zawirowań nie było. Również w webmaster tools nic się nie zmieniło – google nie zareagowało wcale na zmiany IP.

 4. precelik pisze:

  Ja jak narazie nie robiłem tego za często, ale nigdzie nie znalazłem opisanego tego zjawiska więc napisałem. Może google się jakoś przygotowuje do walczenia z kupowaniem wypozycjonowanych domen pod nowe serwisy?

 5. Karlan pisze:

  Ja popełniłem pewne błędy, które znacząco wywaliły mnie z top 10

Leave a Reply