Istnieje bardzo prosty sposób na podniesienie wartości swojego serwisu. A polega on na umieszczeniu linków do Ciekawych związanych tematycznie 🙂

Dlaczego o tym piszę… ano dlatego, że właśnie na stronie głównej tego bloga podlinkowałem kilka innych blogów partnerskich (całkowicie za free i nawet bez informowania ich o tym).

Jakoś tak już się wzięło, że twórcy stron www pilnują się by nie umieszczać zbyt wielu linków do obcych stron, by przypadkiem komuś nie podwyższyć pozycji w wyszukiwarkach itd. W niektórych portalach linki są wręcz skonstruowane w postaci javascript byle tylko roboty sieciowe nie odczytały, że te strony linkują do innych.

Inny przykład: Gdy powstawał artelis.pl, nie było możliwości umieszczenia tam artykułów z linkami w środku (poza stopką artykułu), właścicielka bała się, że powstanie zbiorowisko spamerkisch artykułów… dopiero po mojej interwencji dodała możliwość umieszczania linków w artykułach.
Hej – powiedziałem!

Jaką ma przewagę treść w internecie nad zwykłą papierową publikacją? – no jaką?

Odpowiedź jest prosta – w internecie mamy coś takiego jak linki (hiperłącza). Jeśli o czymś czytasz, klikasz tu i tam i zaraz to widać, i to jest właśnie jedna z przewag treści w internecie nad treścią na papierze.

Każdy link jaki umieszczam na swojej stronie – jeśli tylko prowadzi do wartościowego miejsca, podnosi wartość mojego serwisu!

Zobacz np. blog: Belloisa co tydzień umieszcza tam wpisy pt. „sobotnie linki”, czy Bellois traci promując inne strony?

clipboard02.gifO albo inny przykład, zaraz po tym jak założyłem swojego bloga Darek na swojej stronie Linkpraca.pl, umieścił linka do mojego bloga 🙂 o nic nie prosiłem… ani też nic w zamian nie dałem? Ale za to dziś jak znalazłem chwilę czasu, by umieścić linki, jego blog był pierwszy jaki umieściłem.