Ehost nie wytrzymał scuttlera…

A jednak ehost nie wytrzymał , dostałem maila z prośbą o zmniejszenie obciążenia serwera generowanego przez skrypt scuttlera wywoływany przez crontab.

Taki log mi admin przesłał – jak sie ktoś na tym zna (usunąłem z niego szczegóły url zadania):

precelik manipulant.ehost.pl 3.31 0.82 0.6
Top Process %CPU 52.0 httpd [scuttler.potrzeba.net] Top Process %CPU 6.0 /usr/bin/perl -w /usr/bin/GET http://scuttler.potrzeba.net/ Top Process %CPU 0.5 httpd [scuttler.potrzeba.net]

Nie wiem czy ja dobrze patrzę (pierwszy raz widzę taki log), ale jak to jest 52% to nic mi nie pozostało jak tylko podziękować panom z ehost, ze nie zablokowali mojej strony, tylko grzecznie na spokojnie poinformowali.

Pewnie coś za dużo stronek tam dodałem (23)… albo z ustawieniami pogmatwałem… bo chyba rzeczywiście coś ze skryptem nie tak – sporo się tego wykorzystania zrobiło

No nic w każdym razie, zmniejszyłem częstotliwość wywoływania zadania z 1 minuty (jak radzi autor skryptu) na 5 minut. No i na daną chwilę zdaje się lepiej 🙂 Gorzej pewnie będzie z wyrabianiem się na dodawaniem linków, na razie zostawiam tam gdzie jest.

This entry was posted on środa, 12 listopada, 2008 at 11:42 am and is filed under Pozycjonowanie, Techniki internetowe. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentarze to “Ehost nie wytrzymał scuttlera…”

 1. Faktem jest, że hosting hostingowi nie równy. Coś co na kei.pl jest ledwie odczuwalne na innym serwerze powoduje wielkie obciążenie procesora. Kwestia jakości sprzętu i konfiguracji.

 2. Marek pisze:

  Bede bronil ehosta. Przyklad: Sklep na oscommerce dzialajacy dwa lata bez bolu na ehoscie, po przeniesieniu na home (tylko z powodu wsparcia home dla giodo) zaczal sie wysypywac co pare dni. Home napisalo ze skrypt sklepu jest be, ze jest nieoptymalnie napisany, ze generuje za duzo zapytan do bazy, ze baza zle napisana, ze dlugi jest czas wykonywania skryptow itp. itd.
  Czyli co – home ma gorsze serwery niz ehost?

 3. precelik pisze:

  Też się zdziwiłem, bo np. autor scuttlera, polecił użyć ehosta zamiast np nazwa.pl – mimo wyraźnych różnić w cenach (drozsze w nazwa.pl). Ale jak widać nie cena robi serwer serwerem.

  W kazdym razie zostałem na ehost, z tym skryptem zmniejszając ilość zadań z CronTaba (było co 1 minutę, jest co 5 minut).

  Swoją drogą nie widzę by jakoś scuttler się jakoś specjalnie zaczął ociągać ze swoimi zadaniami…

 4. Mi Scuttler ostatnio zablkował konto na hekko.pl, mimo że było aż tak polecane przez ^mkr’a na forum.

  Tak btw w formularzu masz małą literówke- Imię(wyamagane) 😉

Leave a Reply