Jakiś czas temu pisałem o tym, dlaczego korzystam z usług kilku providerów. Dziś chciałem w ramach wolontariatu zareklamować usługi ovh.pl, gdzie ostatnio otworzyłem konto.

Co do działania OVH, nie mam jeszcze żadnych uwag, przykuła mnie natomiast inna informacja. Hosting ten oferuję geolokalizacje domen i subdomen.

Co to jest geolokalizacja?

Oznacza to tyle, że możemy umieścić naszą stronę (czy pojedynczą subdomenę) na różnych IP zlokalizowanych w różnych krajach!!! Inaczej rzecz biorąc możemy różne strony w tym samym koncie trzymać na różnych adresach IP (obecnie z tego co patrzę jest do dyspozycji, IP polskie, angielskie, francuskie, niemieckie i hiszpańskie).Pozycjonowanie stron w UK itd. łatwiejsze dzięki Geolokalizacji

Jak wiadomo, google wyświetla różne wyniki, w zależności od tego w jakim, kraju się go używa (czy jest to google z końcówką .fr, co.uk czy też .pl).

Biorąc pod uwagę, że w Angli coraz więcej ostatnio polaków, a w Polsce (przynajmniej u mnie w Krakowie) coraz więcej anglików. Pojawia się pytanie, jak wypozycjonować stronę w google.uk? Szukając na to odpowiedzi, znalazłem sugestie, że dobrze jest mieć stronę w angielskiej domenie z końcówką .uk jak i na serwerze zlokalizowanym w UK.

Jak widać ovh.pl doskonale się do tego nadaje 🙂

PS: Jak znajdę chwilkę wolnego czasu, chyba zrobię stronę o Polskich hotelach dla anglików 🙂 PRogram partnerski rezerwuje, daje możliwość polecania angielskiej wersji oferty (i rzecz jasna zarabiania na niej)