Wśród porad znalezionych w sieci na temat Jak sprawić by więcej osób regularnie czytało bloga? – znalazłem między innymi sugestię by usunąć z linków do stron autorów komentarzy parametr rel=nofollow (domyślne w WordPresie). Rzecz jasna nie po to by zachęcić spamerów, ale po to by nagrodzić aktywnych czytelników – wiadomo, aby coś skomentować, wypadałoby przeczytać tekst (takie to w modzie ostatnio).

Przed aktualizacją bloga wyświetlałem w menu bocznym kilku najaktywniejszch czytelników . Tym razem wybrałem rozwiązanie, które pozwoli większej ilości osób zyskać linki na niniejszym blogu.

Zainstalowałem wtyczkę NoFollow Free. Pozwala ona usunąć parametr nofollow z komentarzy, ustawiając kilka zależności m.in. ilość umieszczonych komentarzy przez danego użytkownika.

Po zainstalowaniu tej wtyczki, pozostało przede mną jeszcze jedno zadanie, mianowicie poinformowanie czytelników o tym fakcie, by zmotywować ich do czytania i komentowania. W tym celu użyłem wcześniej opisaną wtyczkę Ozh’ Who Sees Ads, która pozwoliła mi na wyświetlenie odpowiedniej treści w okienku komentarzy skierowanej do nowych czytelników bloga.