Posts Tagged komentarze

FaceBook – dwa narzędzia generujce ruch

marzec 9th, 2011 Posted in portale społecznościowe | no comment »

Powoli zaczynam mieć tego dość 😛 Człowiek coś zrobił, już wie jak działa… i bach.. miesiąc mija coś zmieniają… i człowiek musi zmieniać, za dwa miesiące kolejne przemeblowanie… Innym razem coś nie działa (tak jak np. FanPage tego bloga przez ostatnie kilka miesięcy po tym jak skróciłem* jego nazwę i użyłem ‘kropek’)

Ostatnio skróciłem integrowanie FaceBooka do integrowania jedynie komentarzy i podpięcia Aplikacji do RSS (która automatem publikuje n profilu facebookowym wpisy z blogów), bo z tego mam bezpośrednie korzyści. Innych integracji zwyczajnie nie chce mi się robić, jak za miesiąc to co zrobię może przestać działać.

PS: Kilka osób pytało jak zrobić krótki adres FanPage na Facebooku, np. taki: http://www.facebook.com/zarabianie.w.internecie

Robi się to bardzo prosto, Read the rest of this entry »

Jak wstawić komentarze z FaceBooka?

grudzień 24th, 2010 Posted in portale społecznościowe | 7 komentarzy »

Może zanim powiem jak, powiem po co Ci one 🙂 skoro masz własny system np. WordPress..

A powiem, że przydadzą się i to bardzo! Oczywiście jeżeli chcesz mieć dodatkowe wejścia na stronę, tak jak każde polubienie strony przez FB wtyczkę to maleńki link na profilu użytkownika, tak każdy komentarz pod twoim artykułem – stroną to na facebooku dłuższa wypowiedź wraz z linkiem do Twojej strony 🙂

Innymi słowy komentując poprzez wtyczkę facebooka Twój artykuł, użytkownik informuje o tym co napisał wszystkich swoich znajomych z FaceBooka 🙂

Hmm, tylko głupi nie skorzysta z takiej opcji 🙂

Tak więc do dzieła, aby umieścić komentarze należy skorzystać z jednego z pluginów znajdującego się na poniższej stronie: Read the rest of this entry »

Jak sprawić by więcej osób regularnie czytało bloga? – pożegnanie nofollow w komentarzach

październik 27th, 2008 Posted in blogowanie - wordpress | 11 komentarzy »

Wśród porad znalezionych w sieci na temat Jak sprawić by więcej osób regularnie czytało bloga? – znalazłem między innymi sugestię by usunąć z linków do stron autorów komentarzy parametr rel=nofollow (domyślne w WordPresie). Rzecz jasna nie po to by zachęcić spamerów, ale po to by nagrodzić aktywnych czytelników – wiadomo, aby coś skomentować, wypadałoby przeczytać tekst (takie to w modzie ostatnio).

Przed aktualizacją bloga wyświetlałem w menu bocznym kilku najaktywniejszch czytelników . Tym razem wybrałem rozwiązanie, które pozwoli większej ilości osób zyskać linki na niniejszym blogu. Read the rest of this entry »