Posts Tagged własny sklep

Czy ZIXO przegoni konkurencję?

październik 4th, 2008 Posted in Wybieram program dochód | 11 komentarzy »

Łukasz mi przed chwilę ciekawego linka podrzucił… co tu dużo mówić wygląda na to, że szykuje się kolejny serwis gdzie będzie można własny e-sklep założyć. W zasadzie już można!

Przykładowe sklepy: sklep
Audio Książki
Wzory pism
Jak to zrobić?

Zapowiada się nieźle… po zarejestrowaniu, możemy założyć swój sklepik (trochę więcej niż 1 jak jest w nextranecie). Do wyboru na dana chwilę mamy 4 szablony z możliwością wizualnej edycji styli jak i edycji tekstów w szablonie… (a jakby z tego było mało dostępne jest także API do dostosowania na własną stronę).

Dodatkowo możliwa jest edycja listy produktów, tekstów, opisów, adresów url… a jakby mało tego było nawet CEN*. Można też dostawić własne strony statyczne do sklepiku – co prawda nie za bardzo widze opcję podpięcia ich do menu ale można 😉 Read the rest of this entry »

Sklep ESCpartners – gdy serwer nie wydala…

styczeń 22nd, 2008 Posted in Php | 8 komentarzy »

Zauważyłem w swoich sklepach stworzonych pod program partnerski ESCpartners, że strona się dosyć długo generowała… zacząłem szukać co i jak.

No i znalazłem, sklep żeby działał musi się łączyć z innym serwerem pobierając dane. Jak samo łączenie w celu pobrania danych książek szło bardzo szybko, tak łączenie w celu pobrania menu trwało czasami nawet kilka sekund. Potęgowały to pewnie jeszcze godziny szczytu w internecie, w których to sprawdzałem.

No i to w sumie rzecz biorąc na większość serwerów, np na nazwa.pl kilka sekund dziś wieczór czekałem na wygenerowanie menu. Z tych co mam jedynie na 2be.pl chodziło raczej bez zarzutów. Read the rest of this entry »

Przystrajamy sklep z ESC partners.

grudzień 14th, 2007 Posted in Php, Przykłady (case-studies) | 26 komentarzy »

Ostatnio wziąłem sie za postawienie sklepu (w 5 minut) z EscParters. Z tym, że tym razem nie zajęło mi to 4 minuty, ale trochę więcej. Gdyż zachciało mi się go upiększyć. Upiększyłem jeden… potem drugi… no i za drugim razem na kilka rzeczy nowych wpadłem 🙂 – oto co mi wyszło – księgarnia internetowa.

A zabrałem się za to tylko i wyłącznie z tego powodu że w ESCpartners, jeden z poleconych przeze mnie partnerów zaczął coś zarabiać 🙂

A teraz krok po kroku co zrobiłem by ten sklep jakoś wyglądał… (przyda się odrobina znajomości php)

1. Rzecz jasna na początku należy wgrać “czysty sklep” wedle instrukcji.

2. Teraz trzeba znaleźć edytor, który by obsługiwał kodowanie UTF-8 (gdyż w takim kodowaniu są te pliki), mój stary zajączek wysiadł przy tym zadaniu, znalazłem Read the rest of this entry »

Sklep w 4 minuty i 37 sekund – ze stoperem :)

październik 16th, 2007 Posted in Przykłady (case-studies) | 26 komentarzy »

W ESCPartners Chwalą sie, ze można własny sklep w 5 minut założyć – uwierzyłem – więc zakładam 🙂

START

00:00
Loguje się na EscPartners i przeglądam (nie czytam, ale przeglądam) co jest grane. Potrzebuje konta hostingowego z obsługą PHP 4 lub PHP 5. W zależności od tego wgrywam inną wersję skryptu. Read the rest of this entry »