Łukasz mi przed chwilę ciekawego linka podrzucił… co tu dużo mówić wygląda na to, że szykuje się kolejny serwis gdzie będzie można własny e-sklep założyć. W zasadzie już można!

Przykładowe sklepy: sklep
Audio Książki
Wzory pism
Jak to zrobić?

Zapowiada się nieźle… po zarejestrowaniu, możemy założyć swój sklepik (trochę więcej niż 1 jak jest w nextranecie). Do wyboru na dana chwilę mamy 4 szablony z możliwością wizualnej edycji styli jak i edycji tekstów w szablonie… (a jakby z tego było mało dostępne jest także API do dostosowania na własną stronę).

Dodatkowo możliwa jest edycja listy produktów, tekstów, opisów, adresów url… a jakby mało tego było nawet CEN*. Można też dostawić własne strony statyczne do sklepiku – co prawda nie za bardzo widze opcję podpięcia ich do menu ale można 😉

A najbardziej mi się podoba opcja dostępu do klientów!!! Coprawda wyświetlają się jako numerki, ale to nie ważne, w każdym razie w przygotowaniu jest z tego co widzę możliwość wysyłania newslettera do swoich klientów – co w połączeniu z ruchomymi cenami daje możliwość tworzenia własnych kampanii promocyjnych.

*Tak dokładnie w sklepiku ZIXO można edytować ceny. Domyślna prowizja w sklepiku to 20%, możemy ją sobie zmniejszyć bądź zwiększyć, w przypadku zmniejszenia, prowizja maleje, zaś w przypadku zwiększenia prowizja idzie w górę…