Linki naturalne są fajne ale… trzeba im pomóc :)

Jednymi chyba z najbardziej pożądanymi linkami, są linki naturalne, a więc te, które pojawiają się samoczynnie do serwisu. Tak sie składa, że mam taki jeden serwis, który zdobył dosyć sporą liczbę takich linków… wiele to jednak nie pomogło w jego pozycji w wyszukiwarkach. Sprawa prosta, mało takich, którzy wstawili link do mojego serwisu z odpowiednim anchorem (takim jakbym chciał).

No cóż… pomyślałem, zdaje się właściciele wyszukiwarek stoją na stanowisku, że jakiekolwiek sztuczne zwiększanie pozycji strony (czyt. pozycjonowanie) im przeszkadza. Co zatem jest alternatywą? Naturalne linki, bez odpowiednich anchorów?

Niezadowolony z tej alternatywy, poradziłem sobieinaczej, wrzucając delikatnie stronę do linkme li linkorna, skok w miesiąc o 20 pozycji i nadal się utrzymuje 🙂 No cóż czasem zwyczajnie wypada… sam znacznik title i tagi, słowa kluczowe na stronie, jak i linki naturalne, których trochę sie pojawiło w necie niewiele dają…

This entry was posted on poniedziałek, 3 grudnia, 2007 at 11:43 am and is filed under Pozycjonowanie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 komentarzy to “Linki naturalne są fajne ale… trzeba im pomóc :)”

 1. Bellois pisze:

  Ja już się przekonałem, że systemy wymiany, to obecnie jedna z najlepszych metod pozycjonowania. Właściwie oprócz tematycznego zaplecza chyba nic nie ma z nia porownania 🙂

 2. Stwor pisze:

  Dokładnie,

  linki naturalne są dobre, ale nie damy rady nimi szybko się wypozycjonować, ponieważ zazwyczaj są na głębokich podstronach. I jak wspomniane w poście zazwyczaj z beznadziejnym anchorem, często adres strony. Czasem dobrze mieć w domenie nazwę pospolitą jak np. pozycjonowanie-stron-www.pl. Wtedy gdy ktoś da nam taki anchor jak domena możemy mieć z tego pożytek. Oczywiście to jest przykład co podałem,

 3. Zen Vantalye pisze:

  Linki naturalne to są znakomite pod mało konkurencyjne hasła np.przedszkole w dziurze bo dzięki temu można być wyżej niż jakieś dokumenty a systemy to to pod bardziej konkurencyjne hasła.

 4. Daniel Rydel pisze:

  Warto pomóc w zdobywaniu linków. Jeśli nie będziemy wysoko w wyszukiwarce, zwykle będziemy mieli mniej odwiedzin, przez co tracimy szanse na wybicie się i zdobycie czytelników. A tematyczne linki to sposób na to, by zdobyć także jakiś ruch.

  Jakie jest moje rozwiązanie? Czasami warto upomnieć się o linka. Podczas rozmowy właścicielami blogów, stron, można po prostu poprosić o dodanie linka do naszej strony. Z doświadczenia wiem, że dużo osób się godzi na taki układ, niektórzy stawiają warunki typu “link za link”, ale są też tacy, co robią to z dobrego serca. Trzeba tylko poprosić.

  PS: Właśnie szukam wtyczki do bloga, która daje opcje “linkuj ten wpis” i generuje odpowiednie pole, skąd można skopiować link do wpisu. Pamięta ktoś nazwę tej wtyczki?

 5. Daniel Rydel pisze:

  Wreszcie znalazłem tą wtyczkę. Nazywa się “link to me textbox”. Niestety zainstalowałem i nie działała, może coś źle zrobiłem.

  Za jakiś czas dodam podstronę z prośbą o linkowanie do głównej strony bloga. Ciekawe jak to się sprawdzi 😉

Leave a Reply