Już kilka razy przypominałem sobie o tym dopiero po zebraniu kilkuset adresów, ale tym razem jest inaczej…

No właśnie, tym razem nie zapomniałem dodać dodatkowego pola przy zapisie na listę mailingową:

To dodatkowe pole jak widać to wojewódzctwo pobierz.. z doświadczenia wiem, że w przyszłości może się bardzo przydać. Kilka razy już zdarzyło mi się wysyłać informacje o szkoleniach, imprezach organizowanych w różnych regionach kraju. Przykładem jest tu choćby konferencja Myśleć jak Milionerzy (objęta programem partnerskim – kcbe) – gdzie jestem prawie pewien, że gdybym miał listę odpowiednio posegregowaną mógłbym znacznie podnieść skuteczność mailingów, a tym samym więcej na jej promocji zyskać. Mógłbym kilka dni przed każdą z edycji wysłać mailing przypominający do ludzi z danego regionu.

Jeśli masz więcej czasu i nie chce Ci się zawracać głowy ludziom dodatkowym polem możesz pobawić się bazą goelokalizacyjną – http://opengeo.pl/.

Gorzej z technicznym rozwiązaniem wysyłki do określonej grupy subskrybentów. Można przykładowo skorzystać używając ImpleBota. Jest to trochę skomplikowane ale do zrobienia, najpierw musimy wyeksportować maile z każdego wojewódzctwa następnie skorzystać z opcji pominięcia adresów z danego pliku:

Opcji jeszcze nie testowałem… ale mam nadzieję, że działa 🙂 A jak nie działa poszuka się w odpowiednim czasie odpowiedniego narzędzia. W każdym razie o tym by zbierać województwa warto pomyśleć już teraz.