Maskowanie linków – zaawansowane

O tym co to jest pisałem już na swojej w artykule Maskowanie linków partnerskich– ogólnie chodzi o to, aby ukryć w linku informacje o tym, że posiada on ID partnera.

W artykule tym też umieściłem link, do niewielkiego skryptu, który pozwala na bardziej zaawansowane maskowanie. Mianowicie maskowanie linków z parametrem – ot i on maskowanie z dodatkowym parametrem.

Po co to komu?

wwwZwykłe maskowanie, pozwala maskować jeden link, przydatne gdy w pp mamy jeden produkt, ale co np. ze złotymi myślami gdzie mamy dużą ilość e-booków, i dużą ilość podobnych linków różniących się tylko jednym parametrem.

Osobiście praktykuje coś takiego:

http://zlotemysli.witryna.org/?c=4main&idEbook=90

http://zlotemysli.witryna.org/?c=4main&idEbook=277

Na stronie http://zlotemysli.witryna.org/, znajduje się plik index.php, a w nim, prosty skrypt:


<?php
header("Location: http://zlotemysli.pl/biznesl.php?{$_SERVER["QUERY_STRING"]}");
exit;
?>Jest to przekierowanie dodające zarówno parametry do adresu, jak i mój link partnerski. Innymi słowy dzięki takiemu rozwiązaniu nie musze za każdym razem tworzyć nowego maskowania, a link, tak czy inaczej wygląda jakby był bez parametru partnera.

This entry was posted on czwartek, 11 stycznia, 2007 at 11:04 am and is filed under Php, Techniki internetowe. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Maskowanie linków – zaawansowane”

 1. MaXeL pisze:

  Witam

  Mam jedno pytanie odnosnie maskowania URLi a dokładnie o skrypt z Twojej strony
  https://pp.ministrona.pl/linki/twojanazwa.php itp. Możliwe, że to Short URL Plugin, próbowałem go przerobić ale bez skutków. Byłaby taka możliwość podesłania kodu wtyczki ?

  Pozdrawiam
  MaXeL

Leave a Reply