Ostatnio do propartnera dołączył dosyć specyficzny program partnerski, mianowicie Opiekun Inwestora. Dlaczego specyficzny… dlatego że właściciel od razu zaszczycił nas gotowymi ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi promocji tegoż serwisu – co raczej rzadkość…

A chodzi mi o:

  • Przypisanie klienta na stałe do partnera gdy raz się zapisze – wystarczy bezpłatna rejestracja (trochę inaczej niż wieczna prowizja – tu nie jest wymagany pierwszy zakup by klient był przypisany – wystarczy rejestracja w portalu). W tym wypadku można by dyskutować czy nie dzielić tego na bezpośrednią i wieczną, ale Remigiusz właściciel przekonał mnie że w przypadku tej usługi gdzie w zasadzie jest jeden produkt, to nie miałoby sensu (inaczej w przypadku typowych sklepów gdzie jest wiele różnych produktów).
  • Kupony rabatowe dla partnerów, nie zawierające ID partnera.
  • Gotowa strona dla partnerów do przerobienia. Tu co prawda tylko jedna – z zapisem na bezpłatny kurs ale zawsze coś. W każdym razie wiem pamiętam ile osób zaczęło promować pp DobrySen, gdy pojawiły się tam stronki do przerobienia.

W każdym razie, dało mi to do myślenia by zrobić mały portret idealnych dla mnie rozwiązań jako partnera. Mam więc nadzieję, że wątek ten wraz z komentarzami (odpowiedziami innych partnerów) pomoże właścicielom w lepszym podejściu do współpracy z partnerami. Idziemy zatem dalej z tytułowym pytaniem Dlaczego w tym programie zrobiłem tyle, a w drugim nie kiwnąłem palcem?:

To chyba lista cennych dla mnie rzeczy w pp, na które często zwracam uwagę. Pomijając oczywiście najważniejszą – wysokość prowizji, która wypadałoby by była porównywalna z zarobkami (dochodem – nie obrotem) właściciela ebiznesu od wygenerowanych transakcji. W końcu ciężko o ebiznes bez kluczowego czynnika – sprzedaży.

A teraz zapraszam do małej burzy mózgów i odpowiedzi na pytanie: Dlaczego wybierasz dany program partnerski, a nie inny?

Nie chodzi o rejestracje w pp – bo to nie problem, ale o to dlaczego działasz w danym programie partnerskim. Dlaczego w tym programie zrobiłeś tyle a w drugim nie kiwnąłeś palcem?