A ja ciągle o tych ministronach pod wyszukiwarki… ale ciągle o nie ktoś pyta. Zajrzałem dziś na stronę Tobiasza pizza na wynos – wszystko niby fajnie, ale jest jeden mały zonk.
Tobiasz stworzył na tej ministronie podstrony.
Po co tworzymy podstrony na ministronie? Zdaje się po to by je też pozycjonować, lub też po to by pomogły one stronie głównej w osiągnięciu wyższej pozycji.
Na tej stronie jednak nie osiągnie Tobiasz Swojego celu z podstronami, a to z prostego względu. Umieścił na niej skrypty wyświetlające linki z systemów wymiany linków… a tym samym wystarczająco osłabił linki wewnętrzne z podstron… (zaraz je usunie mam nadzieję, więc już ich możesz nie zobaczyć).
W każdym razie – Trzeba w tym miejscu pamiętać o jednej małej zasadzie: Im więcej linków mamy na stronie tym mniejszą siłę (moc) ma każdy z nich. Tobiasz dodając kolejne systemowe linki do strony osłabił linki z i do podstron.
Gdzie zatem się opłaca wstawić systemy wymiany linków?
Widzę tu w sumie dwa wyjścia:
- Na stronach, które mają dużą ilość podstron (forum, katalog, ogłoszenia itd.).
- W miejscach gdzie nie zależy nam specjalnie na pozycji, przykładowo prywatny blog jasia.
Nawet nie wiem czy nie ograniczyć się tylko do pierwszego. Podam tu mały przykład, dodałem do linkorna mniej więcej w tym samym czasie dwie strony z takim samym PR. Jedna to blog, gdzie pisze coś od serca od czasu do czasu, trudzę się i pocę by coś stworzyć. Druga to postawiona na szybko tablica ogłoszeń, do której zaglądam od czasu do czasu sprawdzić, czy nikt za bardzo spamem jej nie przyozdobił.
Z bloga mam 300 punktów, a z tablicy ogłoszeń 4500. Podobne proporcje na podobnych stronach zaobserwowałem w linkme, w innych systemach zapewne też tak będzie…
A sprawa jest bardzo prosta. W takich systemach wymiany linków w sumie podstawą jest ilość linków… co wynika bezpośrednio z ilości podstron.
Wniosek…
Nie zdobywaj punktów w systemach wymiany linków na wszystkich swoich stronach, a już w szczególności nie na ministronach, które mają po kilka podstron. Lepiej w tym celu postawić jakiś katalog, tablice ogłoszeń, forum czy też choć sklep w 5 minut z escpartners z dużą ilością 'samotworzących’ sie podstron.
W systemie e-weblink.com dostajesz bonus za PR 🙂
Ten pomysł z linkme na sklepie jest genialny. oglądałem twoją stronę „śmieszne rzeczy” , świetnie tam wkomponowałeś to.
Napisz na którym systemie to zrobiłeś?
z e-weblink jeszcze nie próbowałem przyznam szczerzę 🙂
Bogusławie jeśli chodzi o ten sklepik to po prawej są boksy z linkme (więcej punktó za boksy dają niż za linki).
To akurat wiem, chciałem się tylko dowiedzieć na którym soap-ie założyłeś z PHP5 z biblioteką czy PHP4 i czy to ma jakież znaczenie dla linkme,
i mam jeszcze prośbę – czy mógłbyś w dwóch słowach opisać jak połączyłeś index.php z soap-a z index.html z templatki css
Sprawa pierwsza z tego co się orientuję nie ma znaczenia – to jest zdaje się tylko kwestia rozwiązań technicznych (połączeń między serwerami) – nie intersowało mnie to zbytnio chyba to php4 wybrałem dla świętego spokoju.
Na temat sprawy drugiej właśnie tworze wpis, jest on odrobinę dłuższy niż dwa słowa 🙂
dzięki
tPR dzisiaj nie ma zadnego znaczenia. ale warto pamietac by nie oslabiac sobie linkow systemami wymiany, dwa, że google teraz się tego czepia i nie wiadomo za miesiac co moze zrobić ze stronymi korzystającymi z nich. choć jedno trzeba przyznać – linkme (jak i pewnie linkorn) potrafią wywindować stronę
Co do systemu LinkMe, rzeczywiście dużo korzystniejsze jest wybranie boksów zamiast linków. Za 5 boksów dostaniemy tyle samo punktów co za 15 linków, więc możemy zachować 3 razy większą moc na linkowanie swoich stron.