Nie zakładaj maila dla admina…

Dziś mam taką małą uwagę, jeśli przypadkiem kupisz gdzieś domenę, i zachce Ci się posiadanie maila w tej domenie. Nie zakładaj konta o nazwie: admin@.. webmaster@… news@… newsrooom@… itd.

A to z prostego względu, większość właścicieli domen właśnie takie zakłada. I roboty wysyłające spam “się już nauczyły”, że na takie maile z dużym prawdopodobieństwem można coś wysłać i zostanie odebrane.

PS: Post zainspirowany… dziwnie małą ilością miejsca na jednym z moich serwerów, gdzie takich maili przyszło przez jakieś dwa lata dosyć sporo, a nie były kasowane.

This entry was posted on sobota, 17 listopada, 2007 at 8:07 pm and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 komentarzy to “Nie zakładaj maila dla admina…”

 1. Zen Vantalye pisze:

  Jeszcze polecam nie zakładać konta na popularne angielskie imiona czyli np.John lepiej już dodać jakąś cyfrę ale mieć spokój od spamu.

 2. Heh, miałem podobną sytuację, gdzie konto pocztowe zostało mi utworzone automatycznie na podstawie domeny. Nigdy z niego nie korzystałem i po roku miałem prawie 10000 maili na skrzynce 🙂

 3. To takie oczywiste niby, ale nie myślałem o tym szczerze mówiąc. Nie zakładajcie też adresów e-mail gdzie ma on nazwe domeny tak jak ja to zrobiłem w przypadku http://paparoach.pl Sam spam praktycznie. 🙂

 4. Stwor pisze:

  Dużo serwerów też ma tak że przekierowuje z tych “admin@…, webmaster@…” na skrzynką, którą mamy, niezależnie co mamy przed @

 5. Daniel Rydel pisze:

  W przypadku anglojęzycznych stron dochodzi: support@… oraz contact@…
  W przypadku polskich może być kontakt@…

  Dodatkowo mail@…, i tak jak wspomniał Szymon, nazwy domen, np. dla domena.pl nie zakładajcie domena@domena.pl

Leave a Reply