Od czego teraz zacząć?

Dziękuję za dostęp do super szkolenia z programów partnerskich! Dzięki niemu czuję się już pewniej :). Zapisałam się już na wybrane pp, dziękuję za słowa motywacyjne ;).
Chciałam się jeszcze dopytać paru rzeczy odnośnie działania w pp. Jeśli jeszcze nie mam bloga ani ministron to lepiej zacząć od bloga(ów) czy od ministron?
Jeśli chodzi o hosting, obecnie mam stronkę na 000webhost.com (darmowy), ale tam jest tylko 5 subdomen do wybrania. Czy warto przenieść stronkę na inny płatny hosting, gdzie jest ich dużo więcej? Jeśli tak, to jaki jest w miarę tani, dobrze działający i posiada dużo subdomen do wykorzystania?

Dziękuję za opinie o szkoleniu. Wspomnij kiedyś o nim jakiemuś znajomemu, a 20 zł (plus vat) będzie Twoje.

Jeśli chodzi o to, od czego teraz zacząć. Osobiście na 100% nie zacząłbym od stawiania strony/bloga o zarabianiu w internecie, dopóki tej choćby pierwszej złotówki nie zarobisz na czym innym (nie rób tego co inni). Obrałbym jakiś temat i zrobiłbym coś co opisywałem tutaj, czyli poprostu stronę/bloga tematycznego. Rzecz jasna trochę bym to unowocześnił. W każdym razie temat niszowy!

Rozejrzałbym się także za jakąś wtyczką do wordpressa (czy tez innym skryptem), która by całkowicie zmieniała jego funkcjonalność na serwis będący jakąś funkcją czy też narzędziem dla innych. Serwisów pt. “Jak to zrobić?”, “ogłoszenia”, już cała masa, serwisów z recenzjami produktów zdaje się mniej, ale pomysłów jest znacznie więcej – postaram się to w najbliższym czasie opracować.

No i nie zapominaj o mediach społecznościowych w tym wszystkim jak i liście mailingowej – budowaniu jakiejś relacji z czytelnikami – odwiedzającymi Twoją stronę (jak nie wiesz jak, to nie pytaj, tylko zobacz jak mi się udało m.in. z Tobą jakieś relacje nawiązać) – uodparniasz się tym samym na zagrywki google itd. Przed Tobą dużo pracy, ale i też jest o co walczyć 🙂

Jeśli masz pieniądze, pomyślałbym też o reklamie, jednak pamiętaj wyrzucić pieniądze jest łatwo, zainwestować trudniej 🙂 Czyli jesli płacisz, i nie masz efektów w postaci zebranej listy mailingowej, czy też sprzedaży to znaczy że coś trzeba zmienić.

Życzę Ci byś metodą prób i błędów nie tracąc wytrwałości odkryła metodę, która pozwoli Ci na fajny zarobek, ja swego czasu robiąc różne rzeczy, odkryłem że np.wcale nie trzeba robić wielkich strony by fajnie sprzedawać, wystarczyły małe strony no i wtedy przyszedł czas na wykupienie domeny mnistrona.pl 🙂 Ale gdybym nie robił innej rzeczy – gdzie te ministrony – były tylko przykładem na którym pokazywałem jak zrobić stronę, to bym tego nie zauważył.

Tylko nie zapominaj też, że robisz tez coś dla Siebie, nie tylko dla innych (pracując w pp co chwila promujesz czyjaś Markę – nie swoją). Obserwuj i ucz się! Jak promować rożne rzeczy… a w międzyczasie myśl nad tym jak z tych różnych rzeczy wyciągnąć więcej dla Siebie. Czyli albo coś własnego na przyszłość (te modne infoprodukty…? realne rzeczy do sprzedaży?), albo dzielenie się zdobytą wiedzą o sprzedaży w jakiejś firmie MLM ze swoim downline (np. w Agrabli 😉 ).

Na niższe poziomy w zwykłych pp raczej nie ma co liczyć. Nawet jak Ci obiecują z 5-10 poziomów zyski w zwykłym pp, to jak ktoś działa aktywnie w jakimś pp to wie co zrobić. Prędzej czy później tylko głupi, naiwny (do tych ja się zwykle zaliczam) albo początkujący nie założy sznureczka swoich (lub rodziny) kont i nie zacznie promować i ewentualnie kupować pod ostatnim w sznureczku (skoro można mieć korzyści ze wszystkich poziomów to czemu nie?).

Kwestia hostingu, w zasadzie wszystko jedno, byle był stabilny 0 kiedyś początkującym polecałem webd tani i w miarę stabilny. Najważniejsze bylebyś swoją domenę miała (a w niej ewentualnie subdomeny)! Domene pozycjonujesz i zawsze możesz przekierować DNSy na inny, jeśli danych hosting Ci się nie spodoba. No i domena jest Twoja WŁASNOŚCIĄ, hosting tylko wynajmujesz. Domenę polecam zarejestrować np. na aftermarket – jedno z tańszych przedłużeń.

This entry was posted on czwartek, 9 czerwca, 2011 at 7:31 pm and is filed under Inne. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

8 komentarzy to “Od czego teraz zacząć?”

 1. Adrian pisze:

  “No i domena jest Twoja WŁASNOŚCIĄ, hosting tylko wynajmujesz.”

  Domena nie jest twoją własnością, domenę tylko dzierżawisz. Gdyby była twoją własnością, to nie musiałbyś płacić co rok za przedłużenie.

 2. precelik pisze:

  No tak w sensie prawnym po części tak (choc i tu nie do konca, bo nazwę sam wymyśliłeś wiec jest Twoja). Natomiast w sensie praktycznym jesteś z domeną mniej uzależniony od różnych spraw.

 3. Rob pisze:

  Ciekawy tekst, po jego przeczytaniu nasunęło mi się jedno pytanie – czy promujesz się na jakichś innych portalach społecznościowych niż facebook ? Zastanawiam się czy nie warto prowadzić konta na kilku takich portalach, obawiam się tylko, że to może być trochę zbyt czasochłonne.

 4. precelik pisze:

  Promowanie w innych, nie wychodzi najlepiej przeważnie jeśli chodiz o ludiz. Czasem tylko korzystam z innych, bo się dobrze wpisy pozycjonują.

 5. Manifo pisze:

  Całkiem przydatne informacje i bardzo mi się podoba porada, żeby nie pisać bloga o zarabianiu w Internecie dopóki się nie ma większego doświadczenia w tej kwestii. To wiele osób powinno usłyszeć 😉

 6. Leet pisze:

  Dobrze jest poczytać rady kogoś, kto zarobił już coś w internecie 🙂 Myślę, że przyjmę podobną strategię w przyszłości. Pozdrawiam serdecznie.

 7. Qazek pisze:

  Super artykuł – właśnie czegoś takiego szukałem. Ciężko znaleźć kogoś, kto chciałby się podzielić wiedzą w tym temacie. Przeważnie jak ktoś już czegoś się dowie i dorobi to informacje trzyma dla siebie 🙂 Pozdrawiam.

 8. Biznes blog pisze:

  Wszystko wydaje się takie proste 🙂
  W linkowanym artykule napisałeś coś bardzo ważnego – mniej myśleć więcej robić. To jest chyba klucz do sukcesu.

Leave a Reply