Polak potrafi zarobić nawet na śiedziku :)

Jak o zarabianiu to o zarabianiu, nie mogłem się oprzeć by tego nie uwiecznić na blogu. Nie wiem co na to administratorzy naszej klasy, ale coś mi się zdaje, że ktoś fajny interes znalazł – (nie do końca dopracowany, a tym samym nie zbyt legalny – patrz niżej). W każdym razie jak ten licznik tam dobrze działa* to już 10 mln ludzi mu (po whois widać że os prywatna) zajrzało na stronkę z reklamami, a odświeżając stronę z sekundy na sekundę widać jak wyświetleń przybywa (są to wyświetlenia, ciężko zliczyć kliki do obcego serwisu).

A chodzi dokładnie o tą stronkę:

źródło screenu: http://śiedzik.pl/usun, źródło pierwotne zdaje się: http://śledzik.pl

Działa to na banalnie prostej zasadzie umieszczeniu parametru z tekstem w linku do shouta na naszej klasie.

http://nasza-klasa.pl/sledzik?shout=%C5%9Aledzik%20nareszcie%20usuni%C4%99ty%20http://%C5%9AIedzik.pl/usun

Każde kliknięcie w taki link zawraca nas na stronę NK, gdzie już tylko trzeba zatwierdzić jedno okienko. I tym to prostym sposobem miliony ujrzały taki obrazek na śledziku:


źródło: http://nasza-klasa.pl/

Nie wiem jaką ma klikalność w reklamy GA i jaką skuteczność – obawiam się że niską (choć przy milionach odsłon… ktoś się pewnie znajdzie), ale pomysł ten ktoś miał niezły – prosty banalny – a skuteczny – naprawdę gratulacje się należą 🙂

Przydałby się temu komuś tylko jakiś pp płacący za wyświetlenia… no i trochę to dopracować, choćby o politykę prywatności (z powodu np. adsense– pisał o tym Krzysztof), regulamin, np. z informacją że strona jest żartem jak i tez własny szablon (bo teraz zdaje się ma niezbyt legalny trochę poprawiony z prawdziwej strony śledzika).

Tak więc siłą rzeczy długiej przyszłości w zarabianiu tym sposobem nie wróżę… przynajmniej dopóki to jest zrobione w ten sposób, raczej tylko kłopotów się można nabawić. Ale kilka zmian i możnaby naprawdę ten pomysł skutecznie wykorzystać.**

*Małe sprostowanie się należy, otrzymałem info od autora o tym liczniku – trochę zafałszowany faktycznie było (60 tyś/dzień), a link do strony był wysłany do jednej osoby!!! Rozprzestrzeniło się szybciej niż grypa 🙂

**Już kilka zmian 🙂 po mojej notce.

This entry was posted on niedziela, 15 listopada, 2009 at 8:13 pm and is filed under Przykłady (case-studies). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentarze to “Polak potrafi zarobić nawet na śiedziku :)”

 1. Jacek pisze:

  Nie zaglądam co prawda na naszą klasę, ale pewnie niusy o świńskiej grypie, o tym, że “wsadzili Tuska za hazard” i podobne wygenerowałyby następne miliony kliknięć w adsense.

  Zmieniając temat, to należałoby coś zrobić z tymi tesami IQ i datami śmierci w adsense – to jest jawne oszukiwanie ludzi. (2* sms po 25 zł każdy)

 2. precelik pisze:

  Jawne czy nie jawne heh – bardzo dobrze testuje, czy ktoś zauważy wysokość opłaty, czy tez ma mniejsze IQ i nie zwróci na to uwagi 🙂

  Jak ktoś nie chce tego w swoich GA wystarczy wrzucić do to filtra.

 3. Też dostałem linka do usunięcia śledzika. Byłem w szoku, że ktoś takie rzeczy wymyśla.
  W moim wypadku po kliknięciu chciał, aby wysłać sms za chyba 10zł

 4. Też o tym pisałem… link tego serwisu rozchodzi się na śledziku w zastraszającym tempie 🙂

Leave a Reply