Ostatnio przeglądając książkę Pawła Kobisa „Marketing z Google”. Natrafiłem na dość ciekawy sposób umieszczenia tekstu pozycjonującego (tekstu z linkami) na stronie www.
Jak wiadomo linki pozycjonujące dobrze jest umieszczać, gdzieś na „górze” w kodzie strony. Pozostaje jednak pytanie co zrobić, by je tam umieścić, a nie zepsuć zbytnio wyglądu strony www (zwykle przecież na na początku strony znajduje się menu, logo i inne takie).
W odpowiedzi na to pytanie, przyszedł stary, rzadko używany i niezbyt zgodny ze standardami W3C znacznik (no ale nie robimy chyba strony dla W3C? – nawet Google nie ma strony zgodnej ze standardami).
Chodzi dokładniej o znacznik MARQUEE.
Robimy przykładowo coś takiego:
PS: No i jeszcze generator marquee, żeby nie szukać 🙂
Nie no, Tomku, nie wracajmy do webmasterskiego średniowiecza :>
Tak, tak, wiem już kupiłem tą twoją książeczkę o CSS 🙂 Będzie sie tzreba w końcu czegoś nowego naumieć 😉
sorry, ja się nie zgadzam z Bellois-em, jestem laikiem w temacie webmasterstwa i uważam, że proste metody – nawet archaiczne, ale skuteczne – są na miejscu, jeżeli za ich pomocą mogę kreować strony (dopóki nie będzie mnie stać na zlecenie wykonania strony) które są dobre i działają, ostatnio trafiłem na coś takiego: http://www.html.it/articoli/niftycube/index.html i jestem szczęśliwy bo dzięki temu mogę tworzyć ładniejsze strony bez znajomości javascript
bogdan, skoro jesteś laikiem, to wiesz… Marquee to bardzo kiepska technika, która jedynie komplikuje strony. Jej stosowanie ma sens i jest użyteczne naprawdę w niewielu przypadkach.
Jeżeli MARQUEE pomaga stronie wspiąć się w rankingu google to dlaczego by tego nie stosować? Kwestie poprawności strony pod względem standardów są w tym wypadku nieistotne.
w nielicznych przypadkach marquee wygląda ładnie, z reguły przypomina strony rodem z lat 90. a co z tego, ze strona stanie wyżej w google, jak ludzie po wejściu na nia zaraz wyjdą?
(wiem, stary wpis, ale tak jakoś go odkopałem i nie mogłem nie skomentowac:P)