Pozycjonowanie – krótki, a jednocześnie długi tekst…

Marketing z GoogleOstatnio przeglądając książkę Pawła Kobisa “Marketing z Google”. Natrafiłem na dość ciekawy sposób umieszczenia tekstu pozycjonującego (tekstu z linkami) na stronie www.

Jak wiadomo linki pozycjonujące dobrze jest umieszczać, gdzieś na “górze” w kodzie strony. Pozostaje jednak pytanie co zrobić, by je tam umieścić, a nie zepsuć zbytnio wyglądu strony www (zwykle przecież na na początku strony znajduje się menu, logo i inne takie).

W odpowiedzi na to pytanie, przyszedł stary, rzadko używany i niezbyt zgodny ze standardami W3C znacznik (no ale nie robimy chyba strony dla W3C? – nawet Google nie ma strony zgodnej ze standardami).

Chodzi dokładniej o znacznik MARQUEE.

Robimy przykładowo coś takiego:

Tutaj tekst ciekawy, wraz z linkami. Linki rzecz jasna umieszczamy w środku zdań. Do środka marquee można wsadzić dowolnie długi tekst. No i co najważniejsze, będzie on czytany przez google i nie uznawany za spam.

PS: No i jeszcze generator marquee, żeby nie szukać 🙂

This entry was posted on poniedziałek, 8 października, 2007 at 8:57 pm and is filed under Pozycjonowanie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 komentarzy to “Pozycjonowanie – krótki, a jednocześnie długi tekst…”

 1. Bellois pisze:

  Nie no, Tomku, nie wracajmy do webmasterskiego średniowiecza :>

 2. precelik pisze:

  Tak, tak, wiem już kupiłem tą twoją książeczkę o CSS 🙂 Będzie sie tzreba w końcu czegoś nowego naumieć 😉

 3. bogdann1707 pisze:

  sorry, ja się nie zgadzam z Bellois-em, jestem laikiem w temacie webmasterstwa i uważam, że proste metody – nawet archaiczne, ale skuteczne – są na miejscu, jeżeli za ich pomocą mogę kreować strony (dopóki nie będzie mnie stać na zlecenie wykonania strony) które są dobre i działają, ostatnio trafiłem na coś takiego: http://www.html.it/articoli/niftycube/index.html i jestem szczęśliwy bo dzięki temu mogę tworzyć ładniejsze strony bez znajomości javascript

 4. Bellois pisze:

  bogdan, skoro jesteś laikiem, to wiesz… Marquee to bardzo kiepska technika, która jedynie komplikuje strony. Jej stosowanie ma sens i jest użyteczne naprawdę w niewielu przypadkach.

 5. Jeżeli MARQUEE pomaga stronie wspiąć się w rankingu google to dlaczego by tego nie stosować? Kwestie poprawności strony pod względem standardów są w tym wypadku nieistotne.

 6. idek pisze:

  w nielicznych przypadkach marquee wygląda ładnie, z reguły przypomina strony rodem z lat 90. a co z tego, ze strona stanie wyżej w google, jak ludzie po wejściu na nia zaraz wyjdą?

  (wiem, stary wpis, ale tak jakoś go odkopałem i nie mogłem nie skomentowac:P)

Leave a Reply