Obserwuje ostatnio coś dziwnego w google, jak ktoś o czymś takim słyszał proszę o linka, czy tez słowo wytłumaczenia? Czy strona może przejąć hasła na jakie jest pozycjonowana podstrona? (i nie chodzi tu o linkowanie wewnętrzne, gdzie jedna druga wzmacnia).

Otóż pozycjonuje jedną stronę, a na niej kilka podstron. Mam jedno wybrane hasło, na które podstrona jest na daną chwile na około 20 miejscu, podczas gdy strona główna na to samo hasło jest na około 100 pozycji.

I wszystko by było w porządku gdy nie coś co ostatnimi czasy obserwowałem. Mianowicie podstrona znikała z indeksu (coś jakby filtr), a strona główna wskakiwała o 50 pozycji wyżej na to hasło. Nie wiem jak to sobie tłumaczyć, ale pierwszy raz się z czymś takim spotkałem (albo pierwszy raz to zaobserwowałem). Tak jakby google nie do końca wiedziało co jest ważniejsze, strona czy podstrona.

W każdym razie wygląda to tak jakby brak w wynikach danej podstrony pozycjonowanej na jakieś wybrane frazy miał pozytywny wpływ na stronę główną tej domeny. Trochę mi to zamieszało w głowie…