Aż wstyd się przyznać, ale trzymałem domeny po 100 (122 zł VAT za przedłużenie)… a wszystko dlatego ze nie chciało mi się przenosić (bo to podobno trzeba jakieś papierki drukować itd. a ja trochę leniwy jestem jak chodzi o formalności).

Po cichu miałem nawet nadzieję że obejdzie się bez formalności i kiedyś zejdą z cenami… Łukasz już pisał o tym na początku tego roku. Olali jednak sprawę i dalej ciągną swoje… czas więc na przenosiny domen.

Podsumowałem wszystko i doszedłem do wniosku ze min. 300 zł na kolejnym przedłużeniu zostawię w kieszeni przenosząc się do innego operatora. No cóż za 300 zł mogę papierki wydrukować i nawet podpisać się na nich stwierdziłem 🙂

Jak się okazało wcale nie jest to takie trudne jak myślałem, jeden papierek dla każdej domeny u rejestratora, wszystko do koperty i czekam na kod. W momencie gdy już mam kod pozostaje około 5-10 minut (kilka maili potwierdzić, wpisać dnsy itd) na domenę u nowego rejestratora (wybrałem ovh.pl ).

I można rzec po sprawie! – wiem, wiem wpis nie o zarabianiu… ale mimo wszystko te 300 zł piechotą nie chodzi. A czuje się jakbym je zarobił.

PS: Domen zarejestrowanych świeżo na promocjach (0 zł itd) najczęściej zgodnie z regulaminem nie można przenosić bez pierwszego przedłużenia.