Uciekam z domenami… – przenoszenie domen

Aż wstyd się przyznać, ale trzymałem domeny po 100 (122 zł VAT za przedłużenie)… a wszystko dlatego ze nie chciało mi się przenosić (bo to podobno trzeba jakieś papierki drukować itd. a ja trochę leniwy jestem jak chodzi o formalności).

Po cichu miałem nawet nadzieję że obejdzie się bez formalności i kiedyś zejdą z cenami… Łukasz już pisał o tym na początku tego roku. Olali jednak sprawę i dalej ciągną swoje… czas więc na przenosiny domen.

Podsumowałem wszystko i doszedłem do wniosku ze min. 300 zł na kolejnym przedłużeniu zostawię w kieszeni przenosząc się do innego operatora. No cóż za 300 zł mogę papierki wydrukować i nawet podpisać się na nich stwierdziłem 🙂

Jak się okazało wcale nie jest to takie trudne jak myślałem, jeden papierek dla każdej domeny u rejestratora, wszystko do koperty i czekam na kod. W momencie gdy już mam kod pozostaje około 5-10 minut (kilka maili potwierdzić, wpisać dnsy itd) na domenę u nowego rejestratora (wybrałem ovh.pl ).

I można rzec po sprawie! – wiem, wiem wpis nie o zarabianiu… ale mimo wszystko te 300 zł piechotą nie chodzi. A czuje się jakbym je zarobił.

PS: Domen zarejestrowanych świeżo na promocjach (0 zł itd) najczęściej zgodnie z regulaminem nie można przenosić bez pierwszego przedłużenia.

This entry was posted on piątek, 9 października, 2009 at 12:04 pm and is filed under Hosting i domeny. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

19 komentarzy to “Uciekam z domenami… – przenoszenie domen”

 1. Łukasz J. pisze:

  Dzięki za podlinkowanie 😉
  Rzeczywiście firmy olewają klientów i “ciągną ile się da” z tych nieświadomych.

  A na te świeżo zarejestrowane domeny w promocjach sposób opisałem tutaj: Ile trwa przeniesienie domeny?

 2. […] wróceniu z uczelni i zajrzeniu do czytnika RSS oraz przeczytaniu wpisu pana Tomka lekko mnie zatkało. Otóż okazuje się, iż jesteśmy dymani przez firmy u których […]

 3. Paweł Kata pisze:

  Cholercia, szkoda, że nie trafiłem na ten wpis pół godziny szybciej. Właśnie dziś zarejestrowałem trzy domeny i niestety są w promocji, więc nie mogę ich przenieść…

  Niemniej jednak super rada. Pytanko brzmi: gdzie najlepiej rejestrować i przedłużać domeny? Ja korzystam z NAZWY, ale podobno AZ też są spoko. Jakieś praktyczne doświadczenia?

 4. precelik pisze:

  No na http://ovh.pl czy na http://netmark.pl taniej wychodzi, nawet gdybyś miał płacić pełną stawkę za dwa lata… (choć tu też na rejestracje są jakieś promocje)

 5. Borys pisze:

  Dla mnie najlepszy jest dropped, niedawno był najtańszy dla klienta indywidualnego, być może nadal jest.

 6. Krzysztof Lis pisze:

  Ja mam znaczną większość domen w AZ. I też chciałem je przenieść, tam się zgłasza żądanie kodu authinfo przez specjalny formularz, podając przy okazji powód jego żądania.

  Napisałem dosadnie, że ich ceny odnowienia domen są za wysokie. Jakaś pani od nich do mnie zadzwoniła, ostatecznie ze 100 PLN + VAT cenę odnowienia zmniejszono mi do 50 PLN + VAT.

  I mam nawet własnego opiekuna po ich stronie. 😉

 7. Tomek (tomq) pisze:

  Przyłączam się do polecenia ovh.pl.

  Sprawa promocji: przenieść można ale wtedy dostaje się karę za złamanie regulaminu 🙂

 8. Adam pisze:

  No Ovh dzięki niskim ceną bardzo dużo zyskuje przejmując klientów innych rejestratorów. Chyba to lider jeżeli chodzi o ceny, a tym samym inne firmy jak tego nie dostrzegają to tracą i w końcu będą musiały się dostosować.

 9. Piotrek pisze:

  Nigdy bym nawet nie pomyslał (!) ze może być gdzieś taniej niz 100zł netto za .pl … byłem o tym świecie przekonany. Tomku, dziekuje za wpis – jutro bedzie dniem transferów 😉

  ps. jak wyglada sprawa z dostepnoscia?

 10. precelik pisze:

  ps. jak wyglada sprawa z dostepnoscia?

  Hmm a co chodzi? z dostępnością do strony w czasie transferu? Przetransferowałem już kilka, i na pierwszej tylko obserwowałem, wygląda na to że było płynnie. Oczywiście przy transferze podałem te same dane adresów DNS

  PS: Fajna data komentarza Ci się pojawiła 😉
  ‘on październik 14th, 2009 12:26 przed południem’

 11. Piotrek pisze:

  Tak chodzi mi o dostepnosc domeny w sieci i delegacje dns. Jeśli nie ma problemow – to tymbardziej lepsza opcja 🙂

 12. Patryk pisze:

  Ja korzystam z hrd.pl. Całkiem spoko ceny, ale tylko w ilościach hurtowych.

  Gdyby jednak spojrzeć dokładniej to w ovh.pl cały czas jest taniej… Aż mnie to zaskoczyło.

 13. Seofan pisze:

  Jeśli ma się zamiar używać domeny .pl dłużej niż przez jeden rok to najbardziej obecnie kalkuluje się rejestrować właśnie w ovh – nie dostajemy za 1zł ale średnia cena przy okresie dłuższym niż rok bije chyba wszystkich innych rejestratorów.

 14. Marek pisze:

  Sam tak zrobilem w tym roku przenoszac sukcesywnie z 10 domen ze zlodziejskiego netartu do natmarku 🙂

 15. Administracja pisze:

  miałem to samo z nazwa.pl. nie trzeba było jednak nic wysyłać pocztą, wystarczył skan dokumentu i wysłanie w formacie pdf na pocztę. Stwierdziłem, że faktycznie najlepsze ceny mają w ovh, tak samo jak Ty ;]. Nie mam z nimi większych problemów, oczywiście uciążliwy jest limit przekierowań domen na inne serwery,ale nie jest źle.

 16. Bet365bonus pisze:

  Najważniejsza jest chyba cena za odnowienie domeny. Czasami robią promocję na rok, a po roku ( jak się domena zaczyna rozkręcac i szkoda się z nią rozstawac) podwajają stawkę …

 17. Chomikuj pisze:

  Bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o OVH. Sam zakupiłem ostatnio u nich całkiem sporą ilość domen. Zakup ten był wcześniej poprzedzony spędzeniem sporej ilości czasu na analizowaniu cen rejestratorów domen oraz opinii o oferowanej za nie jakości usług. Zdecydowałem się na OVH i jak widać, po twoim wpisie oraz komentarzy innych osób była to względnie optymalna decyzja.

 18. Marcin Kijak pisze:

  Ja też powoli uciekam z Nazwy na OVH. Co prawda na początku nie mogłem połapać się w ich panelu administracyjnym – strasznie zawiły (w nazwie znacznie bardziej “user friendly”). Jednak gdy liczba domen staje się 2-u cyfrowa, warto pomyśleć o oszczędnościach… 🙂

 19. Czyli jednak naprawdę warto jest się trochę pomęczy i poszukać innych operatorów, jak się ma kilka zarejestrowanych domen to oszczędność może być duża.

Leave a Reply