Ustawił automat do zarabiania na wyjazdy…

Obecnie coraz więcej kont pocztowych (nawet tych darmowych, przykładowo o2.pl) daje możliwość daje możliwość ustawienia automatycznej odpowiedzi.

Na większości kont, jest to automatyczna odpowiedź zaraz po wysłaniu na dane konto wiadomości, ale są i takie, gdzie wiadomość jest wysyłana po pewnym czasie w przypadku, gdy nie zostanie odczytana przez nadawce.

Najczęściej ludzie umieszczają tam coś w stylu:

Nie ma mnie. Jestem poza biurem, jak coś to dzwoń 501-606-941

Kocham Cię ale niestety teraz nie mogę przeczytać tego maila itd. Jak chcesz możesz mi wysłąć SMS-ka 501-606-941

Kreatywność w tym względzie obserwuje coraz większą 🙂

Ostatnio nawet zobaczyłem coś w tym stylu (nie dokładnie takie same, ale jakoś tak było):

Na daną chwilę jestem nieobecny przy komputerze.

PS: Rozumiem jednak, że nie możesz się doczekać, kiedy przeczytasz wiadomość ode mnie. Zajmij się jednak chwilowo czytaniem czegoś innego.

Przykładowo (są tu dostępne darmowe fragmenty)
http://poradniki.potrzeba.net

Jak widać partnerzy wykazują coraz większą kreatywność.

PS: Ostatnio tego coraz więcej… jeszcze trochę a stanie się plagą…

This entry was posted on piątek, 11 stycznia, 2008 at 2:41 pm and is filed under Przykłady (case-studies). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 komentarzy to “Ustawił automat do zarabiania na wyjazdy…”

 1. Daniel Rydel pisze:

  Tomku, wykasuj może numer tej osoby z wpisu 🙂

  Pozdrawiam

 2. precelik pisze:

  Spoko spoko to jest moj numer 🙂

 3. Daniel Rydel pisze:

  To dobrze 😀
  Już myślałem, że jakaś Pani może narazić się na różne telefony 😛

 4. Wilk pisze:

  A mnie zastanawia prawna strona ustawienia reklamy w autoresponderze…

 5. precelik pisze:

  Wilk też o tym myślałem… wtedy ktoś mi przesłał maila z interiii a tam w stopce reklama. Czy ja sie rejestrowałem w interii, by dostawać od niej reklamy?

  Nie. Chciałem natomiast dostać jakąś wiadomość od mojego znajomego. Pisząc do kogoś z reguły oczekujemy jakiejś odpowiedzi, tak? W tym wypadku jest to odpowiedź wysłana automatycznie, co nie znaczy, że nie była przez nas oczekiwana.

  Sam nie wiem, na wszelki wypadek takiego autorespondera nie uruchomiłem. Jak napisałem w poście dostałem coś takiego na maila.

 6. buli pisze:

  Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale poszukuję właśnie coś podobnego (najlepiej PL i free). Mam na myśli “automatyczne” maile. Muszę informować różnych klientów o różnych porach, różnych rzeczy, do tego każdemu z nich muszę wysłać czasami pliki (oczywiście do każdego inny) – więc się męczę. Wszystko prowadzę w exelu i na każdego z listy muszę kliknąć, itp. Nie dość że jestem mniej wydajny, to jeszcze jest to męczące i uciążliwe. Kiedyś spotkałem taki program, który o określonej nawet porze, do określonej osoby wysyłał określoną wiadomość (plik) – zdefiniowaną wcześniej. Niestety nie pamiętam już jego nazwy, a poszukiwania nie dały rezultatu. Bardzo by mi się przydał – czy możecie mi pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Leave a Reply