Rozmawiałem jakiś czas temu z jakąś rencistką prosiła bym jej pomógł. Mówiła że siedzi w domu – ma jakieś problemy z chodzeniem no i że próbowała jakąś możliwość zarabiania w internecie znaleźć.

Pokazała mi swój zakupiony „pakiet na zarabianie” – jakieś chałupnictwo internetowe, nie wiem dokładnie co to było. Dała zdaje się za to coś ok 50 zł. Przysłali jej kilka plików html ze statyczną stroną , która miała jej zapewnić dochód… Przeżegnałem się – nie wiem gdzie tacy cwaniacy się rodzą.

Po krótkim wywiadzie doszedłem do wniosku, że wpisała w google „zarabianie w internecie” i po kilku kliknięciach trafiła to tu tam, no i tak jakoś wyszło. Google jej nie wytłumaczy co to są programy partnerskie, nie pokaże też na pierwszy rzut oka rzetelnych stron.

Postanowiłem to zmienić.

Sposób będzie może trochę stary 🙂 ale myślę uda mi się coś zdziałać z Twoją pomocą (dodaj swoją stronę jeśli posiadasz). Stworzyłem (podkupiłem istniejąca by było łatwiej) TopListę traktującą o temacie zarabianie w internecie. Aktualnie ma PR = 1 no ale planuje to zmienić, no i trzeba pamiętać że bezczelnie usunąłem z niej przed chwilą 150 stron 🙂

Będę ją osobiście subiektywnie moderował i dodatkowo powoli pozycjonował – pisząc to tu to tam o niej. Stronka będzie neutralna – nie będzie na niej linków z ID partnerskim, no ale żeby chciało mi się o nią dbać i było za co opłacić abonament umieściłem link do mojej książeczki/bloga i jak się znajdzie jakiś chętny sprzedam miejsce na banerek (jednak z tym samym zastrzeżeniem bez linków partnerskich).

Więcej w regulaminie.

Zachęcam więc wszystkich prowadzących strony o programach partnerskich do zaistnienia w niej 🙂 Przygotowałem mały buttonik – choć w razie potrzeby można zrobić swój 🙂

Myślę, że o korzyściach z zaistnienia na niej nie trzeba dużo pisać 🙂 Mam nadzieję że w dłuższym wymiarze czasu uda się trochę audytorium zainteresowanego zarabianiem w sieci przekierować na legalne sprawdzone programy partnerskie.