Źródła subskrypcji – czyli dlaczego warto wybrać imlebot!!!

Po zalogowaniu się na implebota na konto Gazetki Kreatywnej i uśmiech na twarzy mi się pojawił 🙂 bo to już 11 000 czytelników 🙂 Ostatnio jak się logowałem było poniżej 10 więc całkiem ładnie sie zbiera.

Dziś przyjrzałem się bliżej źródłom subskrybentów, oczywiście na ile to możliwe… nie od zawsze myślałem o tym by to jakoś kontrolować.

Mam 11064 czytelników z czego:

 • 0,7 % – 82 osoby zapisały się na blogu (tu dopiero od jakiegoś czasu mam wpisane osobne źródło)
 • 45,1% – 4994 zapisały się z systemu co reg
 • 1,3% – 152 zapisały się ze specjalnie przygotowanej stronki (na stronce nie było nic poza zapisem), stronkę próbowałem promować w różnych mailingach zakupionych na allegro.
 • 5836 – 52,7% to osoby które zapisały się bezpośrednio na stronce Gazetki (google, linki, polecenie) lub z innych nie badanych źródeł o których nie pamiętam.

Szczerze… Jestem pełen podziwu dla systemu implebotowskiego co-rega 🙂 Coprawda nie badałem jeszcze “aktywności” tych coregowców – ale myślę jednak, że to już inna kwestia prowadzenia listy mailingowej.

Tak więc na koniec postawie pytanie, czy dla tych 45% warto ImpleBota?

This entry was posted on piątek, 3 kwietnia, 2009 at 1:33 pm and is filed under Email Marketing. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentarze to “Źródła subskrypcji – czyli dlaczego warto wybrać imlebot!!!”

 1. Michał Czuba pisze:

  Dla tych 45% z pewnością tak, bo jak widać to ogromna rzesza czytelników, którzy w dłuższej perspektywie mogą wygenerować Ci dobry dochód ;).

  Ciekawi mnie jak to jest teraz z implebotem … gdy używałem go jakiś rok temu niestety masa maili wysyłanych poprzez jego serwery wpadała do SPAMu. Szczególnie potwierdzenia rejestracji, nie wiedzieć czemu, potrafiły od razu lądować w gmail’owym SPAMie. Czy coś się poprawiło w tych kwestiach? Jak dotąd wiele list których byłem czytelnikiem, a rozsyłanych właśnie przez imple, musiałem ręcznie “wyciągać” z filtrów. Ostatnio nie zwracam na to szczególnie uwagi, może dlatego, że nie zapisuję się już na tyle list 😉

 2. precelik pisze:

  Aby potwierdzić zapis nawet ten z corega trzeba kliknąć z tego co się orientuję wiec coś dochodzi.

  Problem filtra spamowego dotyczy myślę nie tylko tego systemu… myślę ze jak kilka osób zacznie Piotrowi narzekać pomyśli co z tym zrobić.

  W każdym razie dla tych bardziej zaawansowanych zawsze istnieje możliwość eksportu listy z implebota i puszczanie mailingu z jakiegoś innego serwera. Jak się jest pewnym ze samemu się zrobi lepiej.

  Ja jednak z wygody korzystać wolę z gotowych narzędzi, zwłaszcza, ze mają one inne korzyści jak np coreg.

 3. Z tego co pamiętam, to aby coreg działał musisz mieć punkty, które dostaje się za zapisanie nie tylko na Twoją listę.

  Gdybyś nie miał gotowych własnych stron przechwytujących, to korzyść byłaby dużo mniejsza.

  Jeśli mogę zapytać. O jakiej gazetce mówiłeś i gdzie umieszczasz tak skuteczne linki?
  Od kiedy budujesz listę. Piotr robi ją już 10 lat i ma 60000osób.
  Pytam z ciekawości, bo zastanawiam się jak zacząć w programach i szukam pomysłu

 4. precelik pisze:

  http://kreatywnosc.witryna.org/

  Oj nie pamiętam od kiedy, ale ta już trochę buduję.

Leave a Reply