Jak zatrzymać spadający wskaźnik site? – scuttler, seodopalacz…

O tym co to jest scuttler i co to robi, nie będę się rozpisywał, można to przeczytać na stronie tegoż narzędzia. W każdym razie chodzi o wykorzystanie stron opartych na skrypcie scuttle do pozycjonowania, a dokładniej do zwiększania i utrzymywania wskaźnika indeksacji naszej strony w google (site:url_strony) – scuttler dodaje do scuttli podstrony naszego serwisu.

Osobiście zainteresowałem się tym narzędziem, po tym jak zauważyłem, że niektóre z moich stron nawet mimo unikalnej zawartości, zaczęły tracić wartość site. A nie ma co ukrywać, większość systemów wymiany linków jak i innych podobnych narzędzi takich jak np. seodopalacz, ocenia wartość danej strony właśnie po tym wskaźniku.

Taka logika, skoro dana podstrona jest zaindeksowana w google linki z niej mają jakieś znaczenie w pozycjonowaniu.

Z tego co czytam na różnych stronach, nie tylko ja mam problemy ze spadającym wskaźnikiem site… Postanowiłem więc jakoś z głową ratować sytuacje

Poniżej kilka mich obserwacji (użyłem programu GoogleSite – z niego pochodzą zrzuty ekranu):
Czy scuttler i seodopalacz uratują sytuacje?

Nie posiadam zbyt wielu stron, by robić jakieś konkretne badania poszczególnych pojedynczych działań, jednak mimo wszystko jak tako udaje mi się obecnie utrzymywać, czy też przywracać wskaźnik site. Być może jeszcze zbyt wcześnie na jakąś ostateczną ocenę, jednakże jakie takie wyniki już są, na kilku stronach.

Strona 1 (pr:1)

Opis:
Strona oparta na skrypcie scuttle z unikalną zawartością (ręcznie pisane opisy PL) swego czasu miała site rzędu kilku tysięcy z tego co pamiętam, który znacznie spadł. W momencie wrzucenia jej do scuttlera była to wartość 120, jak widać po 20 dniach, wskaźnik ten ma wartość 210. W miedzy czasie na stronie nic nie zmieniałem (mogła się jednak zmieniać treść linków, gdyż strona wyświetla skrypt z boksami linkme)

Ustawienia Scuttlera:
Nowych adresów dziennie: 2
Zaprzestań wysyłania danego linku po: 40
Zgłaszaj dziennie do: 2

Strona 2 (pr:2)

Opis:
Tym razem strona również oparta na scuttle, tym razem monotoematyczne opisy (PL) dodawane automatem mendaxa. TAk jak poprzednia miała wskaźnik site rzedu kilku tysięcy, który po pewnym czasie spadł. Na czas tego badania wyłączyłem dodawanie nowych podstron, jedyne co mogło się zmieniać to jak wyżej linki z systemów wymiany linków. Jak widać udało się zainicjować powrót site.

Ustawienia Scuttlera:
Nowych adresów dziennie: 1
Zaprzestań wysyłania danego linku po: 15
Zgłaszaj dziennie do: 1

Ustawienia Seodpalacza:
Na stronę główną, dwie frazy po 200 punktów.
Na 3 wybranych podstronach po 50 punktów.

Strona 3 (pr:0)

Opis:
Tym razem strona analogiczna jak poprzednia (strona 2), z tym, ze na inny temat i wcześniej znacznie mniej linkowana, więc PR 0. Jak widać mimo to udaje mi się powoli przywracać wskaźnik site, choc przy pomocy innych ustawień.

Ustawienia Scuttlera:
Nowych adresów dziennie: 5
Zaprzestań wysyłania danego linku po: 5
Zgłaszaj dziennie do: 3

Ustawienia Seodpalacza:
Na stronę główną, jedna fraza 100 punktów.
Na 5 wybranych podstron po 80 punktów.

Strona 4 (pr:0)

Opis:
Powyższe 3 przykłady, były to strony mające bezpośrednio po zaindeksowaniu duży wskaźnik site, który po pewnym czasie zaczął nagle spadać… powyżej jeszcze jeden przykład tym razem księgarni w ramach programu partnerskiego ESCpartners. W której to księgarni zaraz po tym jak ją porządnie przerobiłem i dzięki czemu zyskała spory site, o czym wkrótce napiszę (zapisz się na kanał RSS by nie przegapić), udało mi się powstrzymać spadek wskaźnika site.

Ustawienia Scuttlera:
Nowych adresów dziennie: 4
Zaprzestań wysyłania danego linku po: 10
Zgłaszaj dziennie do: 2

Ustawienia Seodpalacza:
Na 4 wybrane podstron kategorii po 50 punktów.
Na 6 wybranych podstron kategorii po 80 punktów.
Na 5 wybranych podstron kategorii po 100 punktów.
Na 7 wybranych podstron kategorii po 150 punktów.
Na 5 wybranych podstron kategorii po 200 punktów.

Być może dałoby się to uzyskać, mniejszą ilością punktów z seodopalacza… no ale zależało mi na tej księgarni. Zresztą z tego co patrzę już przynosi małe efekty zarobkowe w ramach tego programu partnerskiego 🙂

Jak widać, da się zatrzymać jak i też przywrócić wskaźnik site, stosunkowo niewielkimi zasobami. Nie wiem tylko do jakiego stopnia… ale żeby to wiedzieć trzeba by więcej czasu. W każdym razie nie jest tak źle z naszym google 😉

This entry was posted on piątek, 24 października, 2008 at 9:52 am and is filed under Pozycjonowanie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 komentarzy to “Jak zatrzymać spadający wskaźnik site? – scuttler, seodopalacz…”

 1. ledo pisze:

  sam używam scutlera i muszę wystawić mu bardzo pozytywna opinię, potrafi znacznie powiekszyć wskaźnik site, mi on praktycznie wystarcza do podlinkowania zaplecza

 2. […] dla wszystkich stron. Wystarczy powrzucać taki kanał do katalogów rss, czy też wsadzić np. do scuttlera.. no i gotowe! Razem ze wspomnianym automatycznym linkowaniem powinno zadziałać. W końcu nie […]

 3. Martin pisze:

  Ja mam ciągłe spadki site w google i nie pomógł mi scuttler od 3 tygodni…

 4. Jacek pisze:

  Czy ten scuttle jeszcze działa? Nie zauważylem ostatnio, aby ktoś z tego jeszcze korzystał , stąd moje pytanie.

 5. precelik pisze:

  Duża ilość scuttli przeszła w dziwny indeks w googl, nie ma PR (to jest co innego niż PR 0), za to mase zaindeskowanych podstron (site). Przyznam, że nie wiem co o tym sądzić.

Leave a Reply