Kilka wtyczek do WordPressa, a jaką Ty polecasz?

Jak pisałem jedną z przyczyn aktualizacji bloga z wersji 2.0.6 były nowe możliwości jakie daje zarówno ten silnik jak i wtyczki napisane do niego.

Jeszcze nie wszystko działa tak jak chciałem, ale część już jest.

Poniżej kilka wtyczek już zainstalowanych:

 • Postanowiłem bardziej uczłowieczyć swojego bloga, a co z tym idzie dodałem wtyczkę 4Avatars ściągającą awatary z http://www.mybloglog.com/ (z dostępnych miejsc z awatarami, tam wielu “naszych” ma swoje konto). W każdym razie wtyczkę odrobinę zmodyfikowałem, domyślny jednorodny awatar nie za bardzo mi się podobał. W związku z tym zamiast domyślnego jednorodnego awatara wyświetla awatar wygenerowany z http://www.gravatar.com/ (takie różne potworki).

 • Odgapiłem od Krzysztofa i zainstalowałem wtyczkę comment relish. Wtyczka ta wysyła wiadomość e-mail, do każdego pierwszy raz komentującego nasz blog. Trochę miałem z nią problemów, bo nie mam zielonego pojęcia czemu nie chciała mi stworzyć tabeli w bazie danych (tym samym nie działała poprawnie), no ale po krótkiej zabawie w phpMyAdmin, zaczęła działać poprawnie.

 • By lepiej skorzystać z możliwości jakie daje otagowanie wpisów, wgrałem wtyczkę Simple Tags. Jak można przeczytać ma ona strasznie dużo opcji… jest jakby połączeniem kilku wtyczek odpowiedzialnych za różne związane z tagami rzeczy, jak choćby za wyświetlanie podobnych wpisów, z czego skorzystałem (swoją drogą jestem bardzo zadowolony z ich trafności – o ile rzeczywiście mam podobne wpisy, wskazuje praktycznie te które bym sam wskazał). Użyłem też opcji sugerowania tagów i kilka innych.

 • Wgrałem też wtyczkę What Would Seth Godin Do, jest ona odpowiedzialna za wyświetlanie krótkiej wiadomości na początku każdej strony. Ma jednak pewną dodatkową funkcjonalność, dla osób pierwszy raz otwierających tą stronę wyświetla inną wiadomość, niż dla osób będących tu po raz kolejny.

 • Zainteresowany funkcjonalnością poprzedniej wtyczki, przed dosłownie chwilą zainstalowałem jeszcze jedną wtyczkę, tym razem jest to: Ozh’ Who Sees Ads. Teoretycznie służy ona do wyświetlania reklam, w praktyce jednak można jej użyć do wyświetlania różnych elementów strony w zależności od tego na przykład, który dziś dzień, albo który raz użytkownik odwiedza naszą stronę.

Na daną chwilę tyle… na razie się muszę pozbierać z tym co mam.

PS: Jeśli znasz jakąś ciekawą wtyczkę o której jeszcze nie wspomniałem, a która może znacznie usprawnić działanie tego bloga, daj znać? – dzięki z góry.

This entry was posted on czwartek, 23 października, 2008 at 3:27 pm and is filed under blogowanie - wordpress. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

6 komentarzy to “Kilka wtyczek do WordPressa, a jaką Ty polecasz?”

 1. Łukasz J. pisze:

  Ja polecam wtyczki mojego autorstwa 🙂 :

  1. Auto Partner Link – pozwala na automatyczne linkowanie słów w tekście do prodkutów/programów partnerskich. Obsługuje także “przybliżone dopasowanie”, np. wpisując “program*” będzię linkować przez słowa “program”, “programie”, “programu” itd., a w połączeniu z MPP eBookInfo.pl, od razu otrzymujesz bazę 300 słów kluczowych promujących ebooki.

  2. WordPress Mail Anty SPAM – zamienia adresy email w tekście wpisów na obrazki (zabezpieczenie przeciw robotom spamiarek szukającym adresów email)

  Wtyczki są cały czas rozwijane więc jak macie jakieś pomysły/uwagi, zapraszam do przesyłania.

 2. Tomku rozumiem że nie chodzi Ci o takie standardowe wtyczki jak Askimet ;p

  Ja na różnych blogach używam jeszcze:
  WP-SlimStat – fajne szybkie staty na blogu

  Sociable – łatwo możesz ustawić gdzie Twój blog może zostać dodany.

  Internal Link Building – alternatywa do Auto Partner Link

  do tego Google XML Sitemaps, Google Analyticator, Get Recent Comments, AdSense Manager, WP125, All in One SEO Pack, Link to Me Textbox (który trochę podkręciłem na własny użytek), runPHP, czy ewentualnie Page Pell
  Simple Tags – jest też bardzo przydatna przy starszych blogach 🙂 możliwości całe mnóstwo 😉

 3. […] o tym fakcie, by zmotywować ich do czytania i komentowania. W tym celu użyłem wcześniej opisaną wtyczkę Ozh’ Who Sees Ads, która pozwoliła mi na wyświetlenie odpowiedniej treści w okienku komentarzy skierowanej do […]

 4. la pisze:

  jakaś treść + komentarz i adres strony http://www.onet.pl

 5. kruzyk pisze:

  A ja polecam te podane na moim blogu we wpisie Wtyczki SEO 🙂

 6. […] Urban ostatnio pokazał mi, na swoim blogu, nową wtyczkę którą można wykorzystać do rotacji banerów na swojej stronie co również […]

Leave a Reply