Jak pisałem jedną z przyczyn aktualizacji bloga z wersji 2.0.6 były nowe możliwości jakie daje zarówno ten silnik jak i wtyczki napisane do niego.

Jeszcze nie wszystko działa tak jak chciałem, ale część już jest.

Poniżej kilka wtyczek już zainstalowanych:

  • Postanowiłem bardziej uczłowieczyć swojego bloga, a co z tym idzie dodałem wtyczkę 4Avatars ściągającą awatary z http://www.mybloglog.com/ (z dostępnych miejsc z awatarami, tam wielu „naszych” ma swoje konto). W każdym razie wtyczkę odrobinę zmodyfikowałem, domyślny jednorodny awatar nie za bardzo mi się podobał. W związku z tym zamiast domyślnego jednorodnego awatara wyświetla awatar wygenerowany z http://www.gravatar.com/ (takie różne potworki).

  • Odgapiłem od Krzysztofa i zainstalowałem wtyczkę comment relish. Wtyczka ta wysyła wiadomość e-mail, do każdego pierwszy raz komentującego nasz blog. Trochę miałem z nią problemów, bo nie mam zielonego pojęcia czemu nie chciała mi stworzyć tabeli w bazie danych (tym samym nie działała poprawnie), no ale po krótkiej zabawie w phpMyAdmin, zaczęła działać poprawnie.

  • By lepiej skorzystać z możliwości jakie daje otagowanie wpisów, wgrałem wtyczkę Simple Tags. Jak można przeczytać ma ona strasznie dużo opcji… jest jakby połączeniem kilku wtyczek odpowiedzialnych za różne związane z tagami rzeczy, jak choćby za wyświetlanie podobnych wpisów, z czego skorzystałem (swoją drogą jestem bardzo zadowolony z ich trafności – o ile rzeczywiście mam podobne wpisy, wskazuje praktycznie te które bym sam wskazał). Użyłem też opcji sugerowania tagów i kilka innych.

  • Wgrałem też wtyczkę What Would Seth Godin Do, jest ona odpowiedzialna za wyświetlanie krótkiej wiadomości na początku każdej strony. Ma jednak pewną dodatkową funkcjonalność, dla osób pierwszy raz otwierających tą stronę wyświetla inną wiadomość, niż dla osób będących tu po raz kolejny.

  • Zainteresowany funkcjonalnością poprzedniej wtyczki, przed dosłownie chwilą zainstalowałem jeszcze jedną wtyczkę, tym razem jest to: Ozh’ Who Sees Ads. Teoretycznie służy ona do wyświetlania reklam, w praktyce jednak można jej użyć do wyświetlania różnych elementów strony w zależności od tego na przykład, który dziś dzień, albo który raz użytkownik odwiedza naszą stronę.

Na daną chwilę tyle… na razie się muszę pozbierać z tym co mam.

PS: Jeśli znasz jakąś ciekawą wtyczkę o której jeszcze nie wspomniałem, a która może znacznie usprawnić działanie tego bloga, daj znać? – dzięki z góry.