Posts Tagged podstrony

Pozycjonowanie podstrony, a efekt na stronę – coś dziwnego?

lis 24th, 2009 Posted in Pozycjonowanie | 8 komentarzy »

Obserwuje ostatnio coś dziwnego w google, jak ktoś o czymś takim słyszał proszę o linka, czy tez słowo wytłumaczenia? Czy strona może przejąć hasła na jakie jest pozycjonowana podstrona? (i nie chodzi tu o linkowanie wewnętrzne, gdzie jedna druga wzmacnia).

Otóż pozycjonuje jedną stronę, a na niej kilka podstron. Mam jedno wybrane hasło, na które podstrona jest na daną chwile na około 20 miejscu, podczas gdy strona główna na to samo hasło jest na około 100 pozycji.

I wszystko by było w porządku gdy nie coś co ostatnimi czasy obserwowałem. Mianowicie podstrona znikała z indeksu (coś jakby filtr), a strona główna wskakiwała o 50 pozycji wyżej na to hasło. Nie wiem jak to sobie tłumaczyć, ale pierwszy raz się z czymś takim spotkałem (albo pierwszy raz to zaobserwowałem). Tak jakby google nie do końca wiedziało co jest ważniejsze, strona czy podstrona.

W każdym razie wygląda to tak jakby brak w wynikach danej podstrony pozycjonowanej na jakieś wybrane frazy miał pozytywny wpływ na stronę główną tej domeny. Trochę mi to zamieszało w głowie…

Nie osłabiaj linków tam gdzie się to nie opłaca…

gru 14th, 2007 Posted in Pozycjonowanie, Przykłady (case-studies) | 8 komentarzy »

A ja ciągle o tych ministronach pod wyszukiwarki… ale ciągle o nie ktoś pyta. Zajrzałem dziś na stronę Tobiasza pizza na wynos – wszystko niby fajnie, ale jest jeden mały zonk.

Tobiasz stworzył na tej ministronie podstrony.

Po co tworzymy podstrony na ministronie? Zdaje się po to by je też pozycjonować, lub też po to by pomogły one stronie głównej w osiągnięciu wyższej pozycji.

Na tej stronie jednak nie osiągnie Tobiasz Swojego celu z podstronami, a to z prostego względu. Umieścił na niej Read the rest of this entry »