Posts Tagged propartner

Kilkaset pomysłów na ministronę – jedna kategoria XML’a

czerwiec 10th, 2010 Posted in Przykłady (case-studies) | 11 komentarzy »

Dwa, a w zasadzie trzy ostatnio dodane nowe sklepy w Propartnerze udostępniły pliki XML. Chodzi dokładniej o sklepy Zwalczaj.pl, Owadobojca.pl i DiscoveryPlanet.pl. Jedną z możliwości ich wykorzystania jest wyciągniecie jednej wybranej kategorii sklepu i stworzenie na jej temat osobnej strony.

Poniżej kilka przykładów do wykorzystania:

wymagania: HTML, odrobina php, potrzeba finansowa i trochę zapału

Instalacja: zapisać się do propartnera i dołączyć do odpowiedniego pp, rozpakować, wybrać swoja kategorię (sugerując się g.keyword tool i g.trends), przejrzeć kody strony, pozmieniać i poustawiać co trzeba – strona ma być sensowna i unikalna treścią (korzystamy z edytora, który pozwala na zapis w kodowaniu UTF-8 np. kED), założyć sensowną domenę (lub subdomenę), wgrać tam stronkę, pozycjonować lub promować w inny sposób, można np. w serwisach społecznościowych (o ile regulamin na to pozwala) założyć grupę osób którym marzy się podróż do ameryki, piją Yerbę, mają plagę karaluchów itd. promować stworzoną ministronę jako stronę grupy.

licencja na pliki: Pliki są w fazie bezustannych testów, próba rozgryzienia kodu, może uszkodzić kilka szarych komórek. Nie odpowiadam za działanie plików. Można pliki udostępniać, wykorzystywać i przerabiać dowoli o ile będą wykorzystywane do promocji propartnera (drugiego poziomu) lub pp w nim.

W przypadku wykorzystania do promocji innego XML niż jakiegoś programu partnerskiego z ProPartnera, koniecznością jest pozostawienie stopki ‘cms by..’, w pozostałych przypadkach pozostawiam to w gestii dobrej woli.

PS: Sorki za zupełny of topic, ale będąc przy okazji moli z owadobójcy natrafiłem na Read the rest of this entry »

Czas na Krainę Kawy

kwiecień 21st, 2010 Posted in Przykłady (case-studies) | 4 komentarze »

Dzisiaj króciutko, poprzednia stronka na XML’u zarobiła już dla mnie prawie 200 zł. Dużo nie dużo – piechotą nie chodzi… a strona nadal siedzi i nadal zarabia 🙂

Dziś dostałem info od chłopaków, że udostępnili dla partnerów Propartnera XML także do Krainy Kawy 🙂 Sprawdziłem poprzedni plik działa dobrze wystarczy podmienić adres na krainakawy.pl.

Pliczek podmieniony tutaj, a tu siła rzeczy przykład działania.

Pomysł Lecha – promocja programów partnerskich bez strony www

lt. 1st, 2010 Posted in Przykłady (case-studies) | 7 komentarzy »

Nie wiem czy komuś umknęło, ale w konkursie Mikołajkowym ZM Lech podsunął prosty sposób na promowanie ZM… który pozwolę sobie podlinkować tutaj – sądząc po komentarzach chyba mało osób poważnie ten sposób potraktowało.

Dla Ciekawskich czy ten sposób działa radze poszukać Lecha w statystykach ZM i wyguglować co robi, by być tak wysoko 🙂 Coś dla ineternetowych detektywów, ale warto 😛

Technikę tą rzecz jasna można w zasadzie stosować w każdym produkcie, objętym pp – byle tylko zgodnie z polityką owych serwisów, więc nie zwyczajnie spamować, ale przede wszystkim pomóc, i rzetelnie coś zaproponować. Inaczej można się kłopotów nabawić, a jak nie kłopotów to admin tak czy inaczej szybko wiadomość usunie i cały wysiłek byłby bez sensu. Read the rest of this entry »

No i mamy ProPartnera :) – kawa na ławę

sierpień 12th, 2009 Posted in Inne | 16 komentarzy »

Myśleliśmy o tym z Marcinem już od ponad pół roku… a myślenia było sporo. I jak nie lubię planować tak tym razem coś zaplanowaliśmy. Zaplanowaliśmy nie popełnić błędów poprzednich właścicieli i zająć się wreszcie platformą.

Wiem wiem… to samo było przy poprzedniej zmianie właściciela…

No, ale pierwsza nasza myśl była taka, nie szukamy informatyka, który chce zarobić za projekt… nie szukamy firmy informatycznej od której kupimy oprogramowanie…

Znajdziemy firmę która wejdzie z nami w rozwój platformy i jej też będzie na niej zależeć 🙂 Powstała więc w ten sposób mała umowa pomiędzy trzema podmiotami, każdy podmiot odpowiedzialny za inną część działania platformy. Ta część planu wykonana….

Teraz pozostaje się nawzajem miedzy nami popędzać do roboty 🙂 Inną siłą napędową będą partnerzy upominający się o swoje.

A reszta planu jest taka…

Na daną chwilę działamy na tym co jest… dołączamy nowe firmy… – więc zmian czy też naprawy tego co jest raczej nie będzie, będzie nowe. Informatyka nie chcemy już wplątywać w to co jest – on zajmuje się tworzeniem nowego.

Nowe ma mieć podstawowe założenia : proste warunki – płatność za sprzedaż, drugi poziom, no i nastawienie przede wszystkim na partnera. No i wyższe prowizje – jakoś będziemy się starać uświadamiać firmy co znaczy płatność za wygenerowaną sprzedaż

PS: Zna ktoś jakiś fajny skrypt do obsługi ticketów?

Pierwsze zyski z SeoDopalacza :)

sierpień 19th, 2008 Posted in Pozycjonowanie | 4 komentarze »

Na daną chwile pojedyncze prowizje mi się pojawiły z kilku stronek opartych na XML (niszowych z Krainy Herbaty) wcześniej zaindeksowanych przez google kilkoma linkami, a pozycjonowanych od ponad dwóch tygodni praktycznie tylko przy pomocy tego nowego narzędzia ). Rzecz jasna na niszowe proste hasła 🙂 Read the rest of this entry »