Linki systemowe małe przebudzenie… – SeoDopalacz

Od jakiegoś czasu samo umieszczenie artykułu na stronie PresellPage, nie wiele dawało… trzeba było wzmacniać taki artykuł linkami zewnętrznymi (z systemów takich jak np. linkme, czy też innych stron PreselPage).

To wszystko jednak stało się trochę pracochłonne…

Aż do czasu… powstania SeoDoplacza – który ma to robić za nas – o ile dobrze zrozumiałem zasady jego działania.

Zapowiada się pięknie 🙂

Po zarejestrowaniu się, zapewne niektórych przerazi liczba dziwnych opcji, bo jest tego sporo – nie ma to wiele wspólnego ze zwykłym systemem wymiany linków. Ma natomiast więcej wspólnego z zaśmiecaniem internetu 😉 – czyli podobno skutecznym pozycjonowaniem. W każdym razie przetestujemy zobaczymy.

Schemat jest podobny jak w innych systemach, mamy punkty i punkty wydajemy na linki, z tym że… mamy tu do czynienia z dwoma rodzajami punktów: duże i małe.

Duże punkty zdobywamy stawiając na różnych domenach strony Preselle. Czyli coś na wzór Presell Page, na wzór – bo jak Presell Page pod warunkiem sprawnej moderacji ma jakieś szanse mieć jakąś wartość użytkową, tak te stronki nie mają takiej szansy… wystarczy na nią zajrzeć by wiedzieć, że treść nadaje się do śmietnika. Być może w przyszłości coś zrobią by te Preselle lepiej to wyglądały, ale na daną chwilę nijak to wygląda.

Duże punkty wydajemy na automatyczne umieszczanie linków na tak stworzonych Presellach. Rzecz jasna w różnych kombinacjach na stronie, m. in. wmieszane w treść.

Małe punkty zdobywamy zaś umieszczając wkładkę na już istniejącą naszą stronę. Coś jak w znanych już nam systemach wymiany linków. Małe punkty służą do linkowania stron Preselle na których znajdują się nasze linki.

Ponadto mamy obowiązek (gdy nie przestrzegany nakładane kary) uzupełniania bazy artykułów – znaczy się bazy treści stron Preselle.

Jak na daną chwilę, czy działa to skutecznie stwierdzić nie mogę…. mogę natomiast stwierdzić, ze jest tam mały bałagan, a co z tym idzie jak to narzędzie ostatecznie będzie wyglądać, nie wiadomo…

PS1: Punkty można też zdobywać poprzez program partnerski, lecz z tego co się zdołałem zorientować, na wielkie ich ilości tą drogą nie ma co liczyć… Dostajemy punkty tylko przez 100 dni od rejestracji… trochę mało biorąc pod uwagę, że aby zdobyć 100% punktów za postawioną stronę Preselle trzeba czekać właśnie 100 dni (punkty narastają 1% dziennie).

PS2: Radzę przeczytać regulamin. Obowiązują ścisłe zasady co do ukrywania i ujawniania stron zaplecza przed gogielem. Inaczej rzecz biorąc właściciele robią wszystko by gogiel nie natrafił na trop…

PS3: Osobom, które nie lubią częstych zmian radzę poczekać z rejestracją. System jest w fazie intensywnego wprowadzania zmian i modyfikacji, jak i poprawiania błędów.

This entry was posted on piątek, 25 lipca, 2008 at 8:52 pm and is filed under Pozycjonowanie. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze to “Linki systemowe małe przebudzenie… – SeoDopalacz”

  1. precelik pisze:

    Tak dla testów jak to będzie z tym seodopalaczem postawiłem 5 stronek opartych na scuttle. Site mniej więcej taki sam.

    Pozycjonowałęm wszystkie po kilka linków ze stron o podobnej jakości. Plus dwie z nich wrzuciłem do seodopalacza, 2 linki dziennie.

    Wszystkie stronki się ładnie zaindeksowały, z tym, że site (w google) tych 2 będących w seodopalaczu jest średnio 5 razy większy.

  2. […] Ostatnio bawiąc się Scuttle (potrzebowałem trochę site do seodopalacza) stworzyłem taką mała stronkę, gdzie zbieram sobie różne ciekawe linki z zakresu PP i internetu – może komuś sie też przydadzą – choćby mi […]

Leave a Reply