Mój mały Scuttle – czyli gdzie byłem ostatnio?

Ostatnio bawiąc się Scuttle (potrzebowałem trochę site do seodopalacza) stworzyłem przy okazji taką mała stronkę, gdzie zbieram sobie różne ciekawe linki z zakresu PP i internetu – może komuś sie też przydadzą – choćby mi 😉

Co to jest Scuttle?

Scuttle – o tym skrypcie było już jakiś czas temu głośno…. dziś pomyślałem, że też coś napiszę co prawda z opóźnieniem, ale Ja tak mam 🙂 W każdym razie skrypt ostatnio doczekał się kilku poprawek, więc jeszcze ktoś nad nim pracuje jak widać.

Scuttle to coś w rodzaju katalogu stron. No może nie do końca, bo dokładniej spis zakładek użytkowników, który w sumie rzecz biorąc takim prywatnym katalogiem właśnie jest.

Prezentuje się na daną chwilę jednak znacznie lepiej niż popularne katalogi, a to ze względu na kilka cech:

 • Nie ma tu typowych kategorii, jest natomiast chmura tagów. Dodanie kilkunastu linków z tagami, sprawi, że nasza strona wzbogaci się o kilkadziesiąt, jak nie więcej podstron.
 • Z działającą opcją mod-rewrite, całkiem nieźle się indeksuje w wyszukiwarkach (widziałem już niestety kilka scuttli zbanowanych filtr czy coś w każdym razie site:0 – powodu banu jednak nie znam by wnioski jakieś wyciągać). Mi w każdym razie się ładnie indeksuje i ładnie się trzyma w wynikach (jeden niedługo będzie miał roczek).
 • W zakładkach często umieszcza się linki bezpośrednio do podstron, tak też można robić w tym skrypcie.

Jak z tego korzystam:

Osobiście do niektórych swoich serwisów dodałem scuttle w których dodaję od czasu do czasu linki związane tematycznie z danym serwisem – takie uzupełnienie strony o dodatkowy site.

Ponadto postawiłem kilka skryptów scuttle typowo “pod tematyczne zaplecze”. Posłużyłem się tu skryptem mendaxa do automatyzacji.

PS0: Do polonizacji skryptu mendaxa wprowadź jeszcze jedną modyfikację pliku include/tagservice.php

strtolower($tags[$i])

na

utf8_strtolower($tags[$i])

PS1: Ostatnio zaopatrzyłem się w scuttlera – za jakiś czas zdam relacje.

This entry was posted on sobota, 30 sierpnia, 2008 at 11:00 pm and is filed under Pozycjonowanie, Techniki internetowe. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 komentarzy to “Mój mały Scuttle – czyli gdzie byłem ostatnio?”

 1. Świetny pomysł, Tomku. Podoba mi się, już go zaimplementowałem u siebie. Przyznam, że nigdy nie słyszałem o czymś takim jak Scuttle. Gdybym wiedział wcześniej, z pewnością już dawno korzystałbym z tego narzędzia.

 2. W nowej wersji scuttle 0.7.4, ten plik znajduje się w katalogu “services” 🙂

 3. precelik pisze:

  Ta moja stronka ma już niecałe 6k stron w indeksie google, tak więc całkiem ładnie 🙂

 4. […] to przeczytać na stronie tegoż narzędzia. W każdym razie chodzi o wykorzystanie stron opartych na skrypcie scuttle do pozycjonowania, a dokładniej do zwiększania i utrzymywania wskaźnika indeksacji naszej strony […]

 5. Pakistan seo pisze:

  I got lot of benefits from scuttle, thanks scuttle.

Leave a Reply