Ostatnio bawiąc się Scuttle (potrzebowałem trochę site do seodopalacza) stworzyłem przy okazji taką mała stronkę, gdzie zbieram sobie różne ciekawe linki z zakresu PP i internetu – może komuś sie też przydadzą – choćby mi 😉

Co to jest Scuttle?

Scuttle – o tym skrypcie było już jakiś czas temu głośno…. dziś pomyślałem, że też coś napiszę co prawda z opóźnieniem, ale Ja tak mam 🙂 W każdym razie skrypt ostatnio doczekał się kilku poprawek, więc jeszcze ktoś nad nim pracuje jak widać.

Scuttle to coś w rodzaju katalogu stron. No może nie do końca, bo dokładniej spis zakładek użytkowników, który w sumie rzecz biorąc takim prywatnym katalogiem właśnie jest.

Prezentuje się na daną chwilę jednak znacznie lepiej niż popularne katalogi, a to ze względu na kilka cech:

  • Nie ma tu typowych kategorii, jest natomiast chmura tagów. Dodanie kilkunastu linków z tagami, sprawi, że nasza strona wzbogaci się o kilkadziesiąt, jak nie więcej podstron.
  • Z działającą opcją mod-rewrite, całkiem nieźle się indeksuje w wyszukiwarkach (widziałem już niestety kilka scuttli zbanowanych filtr czy coś w każdym razie site:0 – powodu banu jednak nie znam by wnioski jakieś wyciągać). Mi w każdym razie się ładnie indeksuje i ładnie się trzyma w wynikach (jeden niedługo będzie miał roczek).
  • W zakładkach często umieszcza się linki bezpośrednio do podstron, tak też można robić w tym skrypcie.

Jak z tego korzystam:

Osobiście do niektórych swoich serwisów dodałem scuttle w których dodaję od czasu do czasu linki związane tematycznie z danym serwisem – takie uzupełnienie strony o dodatkowy site.

Ponadto postawiłem kilka skryptów scuttle typowo „pod tematyczne zaplecze”. Posłużyłem się tu skryptem mendaxa do automatyzacji.

PS0: Do polonizacji skryptu mendaxa wprowadź jeszcze jedną modyfikację pliku include/tagservice.php

strtolower($tags[$i])

na

utf8_strtolower($tags[$i])

PS1: Ostatnio zaopatrzyłem się w scuttlera – za jakiś czas zdam relacje.