Jakiś czas temu pisałem o stronach nazywanych Presell Page. Sam nawet założyłem coś na kształt tematycznej, moderowanej strony tego typu – szkolenia. Czas dziś na małe podsumowanie.

Od strony posiadającego katalog

Z założenia miał to być tematyczny i moderowany katalog – no i tak też jest. Jednakże, chyba tylko przypadek sprawia, że ktoś umieści tam wpis zgodny z tematyką.

Ostatnio dziennie pojawia się w nim od 3 do 5 nowych użytkowników (z czego może 1-2 dokonuje potwierdzenia rejestracji), a wraz z nimi kilka notek. Praktycznie żadna nie jest tematycznie związana ze stroną. Tak wiec nie za bardzo mam co moderować… usuwam sobie tylko. Doszło nawet do tego, że jak się pojawiło coś tematycznego to dopisałem słowa kluczowe i opis z radości 😉

Dodawarki

Mógłbym dojść do wniosku, że ludzie nie umieją czytać, lub dodając myślą, że przez przypadek zatwierdzę. Powód jest jednak zdaje się inny 🙂 Przeglądając statystyki, natrafiłem na bardzo ciekawe linki referencyjne, prowadzące do skryptów automatycznie dodających teksty do katalogów Presell.

Nawet jeden kąsek mi się trafił, jednej z dodawarek ktoś nie zabezpieczył hasłem, bym mógł z niej skorzystać 😉

Pozostałe niestety witają mnie stroną logowania.

Z tego co sie zorientowałem skrypty do dodawania (np. adder, maxpress) można już kupić na aukcjach internetowych 🙂

Dodawarki = kolejne siedlisko spamu…

Niektórzy przestrzegają, że wraz z pojawieniem się skryptów automatycznie dodających wpisy, strony Presell Page – staną się powoli bezwartościowe. Nie do końca się jednak z nimi zgodzę.

Tak jak nadal, mimo dodawarek istnieją wartościowe zwyczajne katalogi, tak mogą pozostać nadal wartościowe strony Presell Page. W praktyce wystarczy, że ktoś je będzie moderował i pilnował przez zbyt dużą ilością duplicate content (co nie koniecznie oznacza usuwanie powielanych wpisów).

Skuteczna technika dodawania do Presell Page?

Jeszcze kilka miesięcy temu, obiecałem pewnej osobie, ze nie zdradzę, dziś już myślę można powiedzieć, bo jest ogólnie stosowana i przeczytałem o niej na pewnym forum. Jak i też zauważyłem coś takiego w tekstach dodawanych do mojego katalogu.

Dodanie unikalnego artykułu z linkami do Presell Page, nie jest trudne. I niestety samo w sobie, jeśli tylko katalog nie ma jakiejś większej wartości, niewiele znaczy, choć zawsze coś.

Jest jednak sposób, na znaczne podniesienie jego wartości. Wchodzimy do innego katalogu Presell Page i dodajemy kolejny artykuł, ale tu uwaga, nie linkujemy naszej strony, lecz linkujemy wpis w poprzednim katalogu! – znacznie tym samym podnosząc jego wartość.

Precelki dobre są – mniam – skonsumujemy

I jeszcze jedna rzecz, przed którą należy przestrzec, jeśli ktoś zdecyduje sie na tą metodę pozycjonowania.

Zakładamy sytuację:

Ktoś kupuje domenę, ale jeszcze nie ma pomysłu jak ja wykorzystać (lub nie ma skończonego serwisu). Jednakże mimo to, fajnie by było aby coś na tej stronie już było, by linki się do niej pojawiały w internecie.

W takiej sytuacji, tworzone są na szybko jakieś proste strony www, np. katalogi oparte na gotowych skryptach.

Tak stworzone strony, trzymane są do momentu, gdy na ichniejsze miejsce wejdzie docelowa strona.

Niestety w ten właśnie sposób, zapewne zaczną znikać co poniektóre katalogi Presell Page, z czym trzeba sie liczyć 🙂 Nie jest to jednak nowością czy też specjalną niespodzianką, z normalnymi katalogami dzieje sie czasem podobnie 🙂

PS: Artykuł dostępny do przedruku.