Jest taka jedna reguła w manipulacji:

Prawo limitu – raczej napewno spotkałeś się kiedyś z tekstem: “oferta ważna do…” itd, czy myślisz że rzeczywiście opłaca się komuś sprzedawać świetnie się sprzedający produkt tylko do któregoś tam dnia? No jasne że nie, bo nie o to chodzi. Tak samo z hasłem “liczba miejsc limitowana”. Ograniczenie powoduje przywołanie emocji związanych z utraconymi możliwościami, które nie są nazbyt wesołe, stąd czasem podejmujemy szybkie i kierowane emocjami decyzje. Podobnie jak prawo limitu działają wszystkie zakazy, cenzury i nakazy, coraz częściej się od nich na szczęście odchodzi.

Ostatnio zwiedzając różne stronki, natrafiam gdzieniegdzie na tekst typu:

„liczba miejsca na kursie ograniczona”

„Pozostało 567 z 1000 miejsc na biuletynie”

itd.

Zapewne lepiej to działa, niż zwykła prośba o zapis na biuletyn.

No cóż Ja osobiście siłą rzeczy się zapisuje na takie biuletyny by dostać się co listy wybrańców 🙂 Siłą rzeczy zastanawiam się nad stworzeniem podobnych limitów na swoich stronach…

Szukam więc miejsc gdzie zastosowano takie rozwiązanie, by coś zgapić w jakim programie mają tą listę zrobioną. Natrafiłem na stronę: Sugestia.pl jak się okazuje tam mają coś takiego na wyskakującym okienku:

Limit zapisów na godzinę: 7

No cóż 🙂 – jak sie okazało nic nadzwyczajnego tylko poczciwy FreeBot i zapewne jak sie mogę domyślać jakaś osoba ręcznie wyrzucająca każdą 8 i kolejne osoby nie mieszczące się w godzinnym limicie. Bo osobiście używam FreeBota i takiej opcji jak godzinne limity zapisów tam na dany moment nie widziałem.