post scriptumLoguje się do pierwszego lepszego programu partnerskiego… a w nim pierwsza porada: Wstaw stopkę z linkiem partnerskim do emaila – a wszyscy będą happy. Jest to pierwsza najprostsza rzecz jaką możesz zrobić – dlatego doradzają to każdemu. W szczególności, gdy jeśli jeszcze nie posiadasz strony www.

No to wstawiamy stopkę

Teraz wyobraź sobie, że każdy internauta wstawi stopkę… jakby tego było mało, niektóre firmy udostępniające e-maile też ją wstawiają (jako swoja zapłatę za usługę). Klikalność w stopki, będzie coraz mniejsza, jeśli będzie ich coraz więcej (zrobi się coś podobnego jak z banerami, ich skuteczność spadnie). A to właśnie na klikalności nam zależy w stopkach jeśli chcemy coś sprzedać.Ja mam trochę inną poradę

Owszem wstawiaj stopkę, ale w stopce, napisz coś o sobie, kontakt do siebie, coś o twoich dziełach itd. To coś w rodzaju brandingu – podnoszenia świadomości wśród odbiorców o Tobie, Niekoniecznie ktoś kliknie, ale sobie przypomną: „O tak , to ten co już kiedyś do mnie pisał”. Przykład:


kto chce szuka sposobu,
kto nie chce szuka powodu
http://kreatywnosc.witryna.org – Gazetka Kreatywna!!!

Pozdrawia Tomek Urban
www: http://ebiznes.org.pl
email: precelik(at)o2.pl
gg: 5795558A jeśli chcesz coś zareklamować – wstaw PS

Kiedyś jak mnie wzięło pobawiłem się, na niewielkiej dostępnej dla mnie próbie w wysłanie, dwóch podobnych emaili. W jednym jako reklamę wstawiłem stopkę, w drugim ten sam tekst, wstawiłem jako PS. Klikalność była większa w tym drugim przypadku.

Od tamtej pory, wstawiam gdzie niegdzie Post Scriptum 🙂

Na przykład w Gazetce Kreatywnej:


PS: Gdy Tomek miał problem… rozwiązując go, skorzystał z wiedzy innych zawartej w poradnikach elektronicznych..
http://kreatywnosc.witryna.org/linki/problem.php

A… byłbym zapomniał, gdy wstawiasz stopkę w mailach tekstowych nie zapomnij o tym by adresy www, wstawić, w całej okazałości formatu URL, a w więc razem z http://, Większość programów pocztowych zamienia coś takiego na aktywny link do kliknięcia.

PS: W panelu partnera złotego programu partnerskiego, znajdziesz instrukcje jak ustawić automatycznie dołączaną stopkę w programie pocztowym.