1305 osób na drugim poziomie w ZM – 300 zł/m-c

Widzę że ZłoteMyśli nowe statystyki zrobiły – dawno się tam nie logowałem 🙂 A tam całkiem ładna rozpiska się pojawiła, która pozwoliła na stworzenie powyższego wykresu, chciałem jeszcze dołączyć ilość partnerów przybywającą w danym miesiącu, ale sobie darowałem, bo bym musiał ręcznie dla każdego miesiąca ściagąć. Średnio z tego co liczę było ich około 25 na miesiąc.

Łącznie jest tego 5315,41 zł. Jak na 1305 osób… 4,07 zł na poleconą osobę. Wynik trochę (znacznie) gorszy niż u Krzysztofa, gdzie jak pisze ma 10,35 za osobę.

A napracowałem się przy tym sporo… Jedyne co mnie teraz z tego cieszy, to to że od kilku miesięcy regularnie jest ok. 300 zł/m-c.

4 a 10 zł – skąd ta różnica?

Nie mam niestety szczegółów, ale mogę się tylko domyślać skąd taka różnica. na 90 % Krzysztofowi udało się pozyskać kilku partnerów – może jednego, któremu idzie wybitnie dobrze…

Bo z tego co patrze ten pod kim ja jestem, o ile jestem pod kimś zarobił dużo więcej ze mnie jednego z drugiego poziomu niż ja z 1305 partnerów…

Podsumowując, mogę tylko popaść w megalomanie i mogę się tylko pocieszać, ze jestem wart dużo więcej niż 1305 partnerów programów partnerskich. Szkoda tylko że zamiast się dowartościowywać porównaniami wolałbym by każdy z tych 1305 zarabiał tyle co ja 🙂

Co jest z wami?

This entry was posted on wtorek, 26 stycznia, 2010 at 12:08 pm and is filed under Wybieram program dochód. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

19 komentarzy to “1305 osób na drugim poziomie w ZM – 300 zł/m-c”

 1. Robert pisze:

  Pytanie, czy masz możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi osobami. Tzn. czy pp zm pozwala na wysyłanie jakiegoś newslettera do swojego drugiego poziomu?

 2. precelik pisze:

  Hehe szans nie ma 🙂 Jedyne jak sie moge kontaktować to np tu na blogu, lub dogadać sie w sprawie posłania mojego artykułu na mailing w zm do wszystkich ichniejszych partnerów ze wszystkimi i miec nadzieje że trafi się tu tez mój partner 😛

  Nawet nie znam ich ID i nie mam ich jak zwerfyfikować – miałem juz takich co pisali do mnie ze sa pode mna a jak zaczęli wiecej zarabiac to mi jakos dziwnie te moje zarobki zdrugiego poziomu nie wzrosły 🙂

 3. Robert pisze:

  No to już wiemy czego brakuje w dobrym programie partnerskim. Mając bezpośredni kontakt z drugim poziomem można by ich odpowiednio edukować i motywować a tak to są efekty takie jak widać. Ciekawe czy coś takiego się pojawi w zm. No i oczywiście w propartnerze:)

 4. W KlubZixo jest możliwość kontaktu. Pisałem już na forum ZM w tej sprawie, ale niestety nie ma takiej szansy gdyż myślą, że niedoświadczeni partnerzy będą robić z tego zły użytek.

  Mogli by sprawdzić jak to będzie działać na kilku wybranych testerac, może Tomku zrobimy coś aby to wprowadzili.

  Wtedy zyski z II poziom mogły by być większe 🙂

 5. precelik pisze:

  No sprawa kontaktu w ZM z drugim poziomem ciągnie się od kilku lat 🙂 Na forum poruszane po kilka razy.

  W propartnerze na szybko planujemy to rozwiązać wraz z wprowadznieme 2 poziomu małą podstrona widoczną tylko dla partnerów pod partnerem. W ciągu kilku tygodni powinno działać. Zobaczymy jak się sprawdzi.

  Na tej podstronie kazdy by sobie mógl jakies informacje umieścić dla swoich partnerów niższego rzędu. No ale tu bedize mymieli inną sytuacje, bo planujemy by Ci którzy nie sa pod nikogo wpisani mogli się dobrowolnie pod kogoś wpisać i mogli sobie kogoś wybrać.

 6. […] *bym mial gdzie zagladac « Jak usunąć dużą ilość plików? – mały skrypt 1305 osób na drugim poziomie w ZM – 300 zł/m-c » […]

 7. m pisze:

  Tomek, pewnie będziesz potrafił odpowiedzieć na moje pytanie.

  Gdy ktoś jest pod Tobą w pp, to Twój dochód z drugiego poziomu jest odciągany z jego zarobków, czy jest to niejako dodatkowa prowizja od sprzedanego przez niego produktu.

  Czyli np. on dostaje 40% ceny netto Ebooka, Ty dostajesz 10%, autor Ebooka 20%, a wydawnictwo 30%?

  Czy on dostaje 36%, Ty dostajesz 4% (10% jego zarobków, czyli 40%x10%=4%), autor Ebooka 20%, a wydawnictwo 40%?

  Które z tych sposobów liczenia jest prawidłowe?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 8. precelik pisze:

  Nie znam programu w którym byłby odciągany – bo nie maiłby to wiekszego sensu, ale tak czy inaczej obliczenia oba masz nieprawidłowe (przynajmniej dla większości znanych mi pp).

  Powinno byc tak:
  On dostaje 40% ja dostaje 10% (liczone od tego 40%) a wydawnictwo dostaje 56%.

  Mamy coś za 20 zł, z czego 40 % to 8 zł, a 10% to 10% z 8 zł, czyli 0,8 zł.

 9. Odnośnie kontaktu z drugim poziomem, to mam kiepskie doświadczenia. Niby jest taka opcja z CnebPoints. I co z tego? Jakoś nie widzę, abym w tym PP dużo zarabiał.

  Nawet sam Piotr Majewski zachęca do kontaktu z osobami z 2 poziomu gdy tylko taka osoba się zapisze. Kiedyś napisałem takiego maila i to nie do byle kogo – właściciel JoeMonster.org zapisał się pode mną do CnebPoints (z informacją, że jestem nad nim w PP więc mi zależy aby on zarabiał jak najwięcej więc jestem otwarty na wymianę doświadczeń itp.) Zostałem zwzyzywany od spammerów (że moje cookie mu się przyplątało itp.) i na tym się skończyła moja znajomość z tym Panem.

  Od tamtego czasu jakoś nie witam w CnebPoints nowych osób z 2 poziomu, zresztą wcześniejsze osoby, które witałem też jakoś nie były zbyt chętne do wymiany doświadczeń

 10. precelik pisze:

  No u mnie w cnebpoints w tej chiwli:
  “C. Prowizje zgromadzone od początku (A+B) [?]
  Prowizja bezpośrednia 3 951,94 PLN
  Prowizja pośrednia 795,14 PLN
  Wieczna prowizja 1 059,21 PLN
  Prowizje od Zespołu 181,09 PLN
  Razem 5 987,38 PLN”

  I powiem szczerze kontakowałem się swego czasu z niższym poziomem, trochę to tam utrudnione bo do kazdego tzreba indwydualnie, a wiadomo 98% z tego co się zapisze to i tak nic nei zarobi… ale kontaktowąłem sie z tymi co juz coś zarobili. Przypisywałem pod nich poleconych itd do tego 5 poziomu. Rzecz jasna do pewnego czasu…

  I z tego co widże, kilka zamówień się ostatnio pojawiło z tych niższych poziomów, od keidy tych rzeczy do promowania tam jest więcej rzeczy. Z najbliższej uzbierane wypłaty 70 zł będize z drugiego poziomu – tak jak widąc dopiero po kilku latach zaczyna to zarabiac…

  Ale co z tego skoro właśnie przeczytałem 🙂

  ‘W związku z zapowiedziami z sierpnia 2009 i tym, że MLM w cnebPoints nie sprawdza się od dłuższego czasu, w lutym wszystkie prowizje przeznaczone dotychczas na MLM powiększą prowizję za sprzedaż. Tym samym MLM w cnebPoints zostanie zamknięty, a prowizje za sprzedaż wzrosną o 40%!’

  Ręce opadają…

 11. To nie MLM się nie sprawdza w cnebpoints. Od dawna tam nie ma sprawnego maangera PP. A bycie managerem PP wcale nie pochłania jakoś strasznie dużo czasu.

  Ot oprócz realizowania wypłat i odpisywania na maile partnerów wystarczy tak 1-2 razy w miesiącu wysłać jakiś mailing, aby się przypomnieć (po pierwsze partnerzy będą poważniej działać bo wysłany mailing świadczy o tym, że coś się dzieje. Po drugie niektórzy zapisują się do PP ale zostawiają sobie zapoznanie się z PP “na później” np. na “po sesji”. Sesja się kończy a dana osoba już dawno nie pamięta o PP i zwiększa ilość martwych dusz. A taki mailing przypomni o tym, że się zapisała do danego PP).

  A napisanie 2 mailii w miesiącu to nie jest problem. Ot wystarczy rzucić jakimś ciekawym linkiem do jakiegoś fajnego materiału. Czasem warto zrobić konkurs (konkurs zawsze zachęca do działania tych niezdecydowanych, podkręca tych co coś robią, ale jeszcze się nie rozkręcili; poza tym robiąc konkurs jest pretekst do wysłania kilku mailingów np. przed konkursem podsycający ciekawość, ogłoszenie konkursu, przypomnienie o konkursie tak w połowie trwania, info o tym, że za kilka dni się kończy konkurs i mail z informacją o nagrodach). Dodatkowo partnerzy sami na blogach się chwalą, że coś wygrali co jest dodatkową reklamą PP i zwiększa też wiarygoność PP.

  Niestety, ale w cnebpoints zabrakło sprawnego managera a mail od osoby z wyższego poziomu do kogoś kto 2 lata temu zapisał się do PP raczej mało daje. W byciu managerem PP ważna jest systematyczność – trzeba pokazać partnerom że cały czas coś się dzieje, że PP nie umiera.

  Tego zabrakło w cnebpoints i wcale się nie dziwię, że niższe poziomy się nie rozwijają – martwej duszy nie ożywi 1 mail od kogoś z góry. Tak więc to wcale MLM się nie sprawdził, to brak managera PP jest przyczyną klęski.

  Śmiem twierdzić, że gdyby był sprawny manager + osoby z niższych poziomów by się kontaktowały z osobami z wyższych poziomów i odwrotnie (w celu zaczerpnięcia porad/wymiany doświadczeń) to MLM by się wyśmienicie sprawdził a opcja kontaktu z niższym poziomem przyczyniłaby się do tego, że mając pod sobą 1000 osób zarabiałoby się wiecej niż 300 zł/mies.

 12. precelik pisze:

  Mniej wiecej to samo im napisałem… byl czas gdy ludzie sie zapisywali i wysyłali domnie pytanie jak zrobić link partnerski bo nie mogli znaleźć…. Teraz zaczeło się ruszącodkąd rozpiska linków partnerskich się pojawiła. tak niewiele…

 13. […] na blogach u Tomka i Krzysztofa pojawiły się wpisy dotyczące drugiego poziomu. Ja również postanowiłem co nieco […]

 14. Widzę, że Twój blog chyba nie obsługuje trackbacków. A szkoda bo ten wpis pośrednio mnie zainspirował do napisania paru słów o drugim poziomie: http://www.damiandaszkiewicz.pl/2010/01/30/cala-prawda-o-drugim-poziomie/

 15. precelik pisze:

  Obsługuje obsługuje – na maila przyszło, nic nigdy nie zmieniałem w tym wzgledzie (więc fabrycznie zamontowane jest), tylko było w poczekalni do akceptacji.

 16. Też postanowiłem sobie policzyć statystyki drugiego poziomu i wyszło 5 zł od każdego poleconego. Oczywiście to tylko orientacyjna wartośc, bo przecież to zalezy od czasu – będzie rosło prawdopodobnie z czasem. W sumie wychodzi jakies 30-50 zł miesięcznie z drugiego poziomu.

 17. […] Kolejna smutna sprawa to ignorowanie partnerów przez menedżera programu partnerskiego brak kontaktu i odpowiedzi. To spowodowało powstanie wątku Śmierć cnebpoints tutaj na podstawie tego postu […]

 18. […] Najbardziej pasywnym dochodem jaki udaje mi się non-stop pozyskiwać są niższe poziomy programów partnerskich. Mam z różnych takowych polskich programów od 300-500 zł/m-c (najwięcej obecnie z drugiego poziomu zpp). […]

 19. […] niższe poziomy w zwykłych pp raczej nie ma co liczyć. Nawet jak Ci obiecują z 5-10 poziomów zyski w zwykłym pp, to jak ktoś działa aktywnie w […]

Leave a Reply