…i usiadłem przy komputerze by zaktualizować mojego bloga, bo podobno wyszukiwarki lubią jak się często aktualizuje treść.

No dobra żartuje 🙂 nigdzie nie wstawałem, jeszcze sobie śpię (jak jeszcze żyję, tego niestety nie wiem :P). Skorzystałem tylko ze znanej zapewne wielu opcji wordpressa. Pozwalającej pisać wiadomości w przyszłości. Wystarczy przy pisaniu wiadomości ustawić przyszłą datę w bocznym menu.

Dla mnie przyznam szczerzę to takie małe odkrycie, choć jak znalazłem wielu już o tym pisało 🙂

W każdym razie funkcja genialna, mamy już autorespondery, teraz będziemy mieli i autopublikatory. Dla tych którzy wiedzą jak wyszukiwarki ładnie podbijają w górę często aktualizowane strony, to nie lada gratka.

Ale funkcja da daje jeszcze kilka nowych możliwości, przykładowo gdy najdzie nas inspiracja na napisanie kilku wpisów jednocześnie, ładniej będzie jak rozłożymy je w czasie. Można też wykorzystać tą funkcję do pisania podczas naszej nieobecności 🙂 tak jak ja teraz robię. Ale i to nie wszystko…

Wykorzystując tą funkcję można bez problemu stworzyć stronkę np. pod tytułem „cytat na każdy dzień”, „motywacja na każdy dzień”, „uśmiech na każdy dzień”, „filmik na każdy dzień” (i wcale nie trzeba jej aktualizować każdego dnia, wystarczy usiąść raz na jakiś czas).

Jakby tego było mało można też wykorzystać wordpressa jako proste oprogramowanie do e-learningu 🙂 stworzyć jakiś kurs itd. Opatrzyć wpisy hasłem sprzedawać hasło smskiem. Są rzecz jasna do e-learningu inne programy do tego, ale zdaje sie nie o takiej prostocie obsługi jak wordpress. Przykładowo: Tworzysz 10 lekcji i dajesz je co 3 dni i publikujesz przez jeden miesiąc, na następny miesiąc zmieniasz hasło i zmieniasz miesiąc na kolejny. I tak w kółko 🙂