Posts Tagged narzędzia

Odpowiedz proszę – Dlaczego w tym programie zrobiłeś tyle, a w drugim nie kiwnąłeś palcem?

styczeń 24th, 2010 Posted in Do właścicieli PP, Wybieram program dochód | 9 komentarzy »

Ostatnio do propartnera dołączył dosyć specyficzny program partnerski, mianowicie Opiekun Inwestora. Dlaczego specyficzny… dlatego że właściciel od razu zaszczycił nas gotowymi ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi promocji tegoż serwisu – co raczej rzadkość…

A chodzi mi o:

  • Przypisanie klienta na stałe do partnera gdy raz się zapisze – wystarczy bezpłatna rejestracja (trochę inaczej niż wieczna prowizja – tu nie jest wymagany pierwszy zakup by klient był przypisany – wystarczy rejestracja w portalu). W tym wypadku można by dyskutować czy nie dzielić tego na bezpośrednią i wieczną, ale Remigiusz właściciel przekonał mnie że w przypadku tej usługi gdzie w zasadzie jest jeden produkt, to nie miałoby sensu (inaczej w przypadku typowych sklepów gdzie jest wiele różnych produktów).
  • Kupony rabatowe dla partnerów, nie zawierające ID partnera.
  • Gotowa strona dla partnerów do przerobienia. Tu co prawda tylko jedna – z zapisem na bezpłatny kurs ale zawsze coś. W każdym razie wiem pamiętam ile osób zaczęło promować pp DobrySen, gdy pojawiły się tam stronki do przerobienia.

W każdym razie, dało mi to do myślenia by zrobić mały portret idealnych dla mnie rozwiązań jako partnera. Mam więc nadzieję, że wątek ten wraz z komentarzami (odpowiedziami innych partnerów) pomoże właścicielom w lepszym podejściu do współpracy z partnerami. Idziemy zatem dalej z tytułowym pytaniem Dlaczego w tym programie zrobiłem tyle, a w drugim nie kiwnąłem palcem? Read the rest of this entry »

Napisy do filmików online

listopad 8th, 2008 Posted in Techniki internetowe | 3 komentarze »

Chciałem na jedną z moich stron wkleić filmik z youtube… niestety wersja jest dostępna jedynie po angielsku. Chciałbym przynajmniej kilka słów dopisać po “naszemu” (całkowite tłumaczenie z tego co się orientuję jedynie za zgodą autora można zrobić).

W każdym razie mogę to zrobić np. ściągając filmik, tłumacząc (w jakimś edytorze programowym, czy też choćby na dotsub.com) i wgrywając na powrót do sieci. Wiąże się to jednak z umieszczeniem filmiku ponownie w sieci jako swój… jakoś nie mam ochoty – trochę to takie na granicy prawa. Wgrywając taki filmik do jakiegoś serwisu najczęściej oświadczam, że jestem jego autorem.. Nie ważne że znam serwisy, które robią to nagminnie – ja jakoś nie mam ochoty…

Szukałem więc prostego narzędzia, które pozwoliłoby mi w czasie odtwarzana filmiku (bez jego ściągania i publikowania ponownego) wyświetlić kilka uwag do niego… napisać coś, zaznaczyć coś w trakcie trwania filmiku w moim rodzimym języku. Zacząłem więc swoje poszukiwania…

Oto znaleziska: Read the rest of this entry »

Program do monitorowania site

październik 21st, 2008 Posted in Pozycjonowanie | 2 komentarze »

Obiecałem jakiś czas temu opisać działanie scuttlera (za kilka dni to zrobię), no ale żeby móc jakkolwiek ocenić, musiałem zacząć monitorować site (np. site:katalogo.krei.pl) na na wrzuconych do tego programu stronach.

Tym to prostym sposobem właśnie dodałem do niezbędnika partnera link do programu monitorującego site w google. a Dokładniej do programu GoogleSite.

Taki niewielki skromny programik. Ale ma to co chciałem, jest prosty w obsłudze i można do niego dodać sporo stronek, no i najważniejsze nie ma żadnego problemu z exportem danych. Dzięki czemu możemy z danym robić co nam się żywnie podoba. Read the rest of this entry »

Skracanie linków + statystyki

wrz. 18th, 2008 Posted in Sylwetki Partnerów, Techniki internetowe | 7 komentarzy »

Napisał do mnie pewien młody człowiek (lat), Łukasz Bolda, nasz kolega partner.

Łukasz stworzył kolejny skrypt do skracania linków, jak pisze trochę inny od pozostałych. Inny dlatego, że zawiera statystyki kliknięć w link, czego nie ma np popularny tinyurl.

Początkowa wersja skryptu znajduje się pod adresem: http://www.angarus.pl/ – jeszcze trochę mu brakuje, choćby hasła do statystyk, no ale jak na początek dobrze jest. Read the rest of this entry »

Mój mały Scuttle – czyli gdzie byłem ostatnio?

sierpień 30th, 2008 Posted in Pozycjonowanie, Techniki internetowe | 5 komentarzy »

Ostatnio bawiąc się Scuttle (potrzebowałem trochę site do seodopalacza) stworzyłem przy okazji taką mała stronkę, gdzie zbieram sobie różne ciekawe linki z zakresu PP i internetu – może komuś sie też przydadzą – choćby mi 😉

Co to jest Scuttle?

Scuttle – o tym skrypcie było już jakiś czas temu głośno…. dziś pomyślałem, że też coś napiszę co prawda z opóźnieniem, ale Ja tak mam 🙂 W każdym razie skrypt ostatnio doczekał się kilku poprawek, więc jeszcze ktoś nad nim pracuje jak widać.

Scuttle to coś w rodzaju katalogu stron. No może nie do końca, bo dokładniej spis zakładek użytkowników, który w sumie rzecz biorąc takim prywatnym katalogiem właśnie jest.

Prezentuje się na daną chwilę jednak znacznie lepiej niż popularne katalogi, a to ze względu na kilka cech: Read the rest of this entry »