Posts Tagged systemy wymiany linków

Systemy wymiany linków – frajer ze mnie…

lis 9th, 2009 Posted in Pozycjonowanie | 18 komentarzy »

Kiedyś zachęcałem do systemów wymiany linków takich jak np linkme. Po jakimś czasie zapewne sugerując się działaniami google – jakaś mała kampanią przeciwko spamerom, jednak stwierdziłem, że spróbuje swoich sił ściśle przestrzegając wytycznych google.

Dziś będzie krótko… Przejrzałem dziś kilka stron, które pozycjonuje przestrzegając tych wskazówek… i powiem szczerze poczułem się jak frajer 🙂

Na pozycjonowane frazy, czasem jestem wyżej czasem niżej, ale nie chodzi o pozycje, chodzi miejsce wśród innych stron. W każdym razie przeglądając serwisy nade mną – poza kilkoma serwisami, które rzeczywiście mają nie – spamerskie linki. Reszta konkurencji obstawiająca pierwsze miejsca w wyszukiwarkach leci na całego z systemami wymiany linków (zarówno stałymi jak i rotacyjnymi).

Pozostaje mi tylko pomnożyć i wyskoczyć z większa ilością niszowych fraz (długi ogon czy jak to tam zwą). Jeśli chce to jakoś zgodnie ze wskazówkami google wypozycjonować, by były z tego jakieś zyski proporcjonalne do pracy włożonej. Bo jakoś nie czuje się na siłach pozycjonując stronę zgodnie z tymi wskazówkami, podczas gdy systemy wymiany linków nadal dają poważnego kopa do pozycji.

Nie osłabiaj linków tam gdzie się to nie opłaca…

gru 14th, 2007 Posted in Pozycjonowanie, Przykłady (case-studies) | 8 komentarzy »

A ja ciągle o tych ministronach pod wyszukiwarki… ale ciągle o nie ktoś pyta. Zajrzałem dziś na stronę Tobiasza pizza na wynos – wszystko niby fajnie, ale jest jeden mały zonk.

Tobiasz stworzył na tej ministronie podstrony.

Po co tworzymy podstrony na ministronie? Zdaje się po to by je też pozycjonować, lub też po to by pomogły one stronie głównej w osiągnięciu wyższej pozycji.

Na tej stronie jednak nie osiągnie Tobiasz Swojego celu z podstronami, a to z prostego względu. Umieścił na niej Read the rest of this entry »

Nie wyszło – nie usuwaj!

wrz 18th, 2007 Posted in Pozycjonowanie | 6 komentarzy »

Znajomy ostatnio do mnie napisał, że zrobił całkiem nową stronę. Zapytałem co zrobił ze starą, odpowiedział, że usunął bo nic na niej nie zarabiał. No a poza tym była w html, a nie w php.

Tak sobie pomyślałem, inni robią co mogą by, nawet łamiąc prawo autorskie, by zbudować sobie zaplecze do celów pozycjonowania. A on, Read the rest of this entry »