Jakiś czas temu Bellois mi nadał na gg, że całkiem ładnie i zgrabnie udało mu się wypozycjonować stronę przy pomocy tzw. Katalogów Presell Page.

Spróbowałem więc, i jako że widzę efekty postanowiłem się podzielić niewielkimi doświadczeniami jakie zdobyłem.

Katalogi presell page, różnią sie trochę od zwykłych katalogów. Pozycjonowanie przy ich pomocy nie polega na wrzuceniu linku i opisu do niego. Do tych katalogów, wrzucamy jakiś krótki artykuł, krótką treść, w której to treści umieszczamy linki do naszych stron. Daje to oczywiście kilka plusów, których nie mają katalogi.

Plusy Presell Pages:

  • W jednym wpisie możemy podlinkować kilka stron (najczęściej do 3).
  • Możemy pozycjonować podstrony – co przyznam dla mnie bardzo ważne.
  • Nasz link jest otoczony tematycznie związaną z naszą stroną treścią (linki ze stron powiązanych tematycznie są silniejsze – o czym wspomniano już w tej książce).
  • Możemy pozycjonować na przeróżne frazy, nie jesteśmy praktycznie ograniczeni, jak było w przypadku katalogowania, gdzie frazą był najczęściej tytuł strony.
  • Ćwiczymy naszą kreatywność 😉 próbując po raz dziesiąty przekształcić tekst, by nie stracił znaczenia, a był napisany innymi słowami.
  • Właściciele katalogów dbają o to by moja strona była na wyższej pozycji, by moja strona nie była promowana przy pomocy „duplicate content”. Jeśli liczysz, że uda Ci się wrzucić bardzo krótki, nielogiczny tekst, skopiowany z innej Twojej strony, lub że uda Ci się umieścić ten sam tekst w kilkunastu katalogach… to nie masz na co liczyć. Z tego co się zorientowałem, te bardziej wartościowe Katalogi Presell Page, dbają o to by treść w nich umieszczana była unikalna i w miarę poprawna. Gdy pierwszy raz tego użyłem, skorzystałem z jednego tego samego tekstu, zaraz potem posypały się maile, że mój wpis został usunięty ze względu na skopiowaną treść 🙂

Oprócz plusów, jest także WIELKI minus:

  • Czas… – to taki jeden wielki minus. Przygotowanie unikalnego w miarę przemyślanego tekstu wymaga czasu, co tu dużo nie mówić. Osobiście planuje w tym miejscu skorzystać z pomocy młodszego brata, jak tylko mu wytłumaczę o co chodzi 🙂 Zobaczymy jaką ma inwencję twórczą do pisania-składania nowych tekstów.

Spis katalogów Presell Page

Jakiś czas temu powstał całkiem spory Katalog stron Presell Page. Na dzień dzisiejszy znajdują się tam 153 serwisy – jak widać po PR większość zapewne niedawno powstała (presell page – to nowy sposób na pozycjowanie).

PS: Przy dodawaniu artykułów zalecam posortowanie wg. skryptu (zwiększamy wtedy naszą funkcjonalność – zasada podziału pracy).

PS: Ciekawy wpis na temat stron Presell Page, znajdziesz tutaj.