Posts Tagged program partnerski

PP i reklama na stronie nazwy firmy

cze 3rd, 2011 Posted in Inne | 2 komentarze »

Pytanie od Marcina: Gdy umieszczam kilka firm na stronie i układając tekst w taki sposób że wymieniam nazwę firmy, umieszczam baner, link tekstowy do produktu, czy opis to muszę podawać gdzieś na stronie informację że wymienione nazwy firm które użyłem na stronie są własnością tych firm?

Na wstępie powiem, ze nie jestem prawnikiem, mogę tylko powiedzieć jak to wygląda w praktyce.

Działasz w imieniu firmy i wiąże Cię mowa z każdą firmą na podstawie której możesz ją promować i uzyskiwać z tego dochody. Jak się domyślam nie działasz jako konkurencja dla danej firmy tylko jako partner i działasz przy użyciu udostępnionych przez firmę materiałów.

W regulaminach pp jest przeważnie info o konieczności dbania o “dobre imię firmy”, jeżeli dbasz o to imię… to bym się niczym nie przejmował. W każdym razie w regulaminach jest też zastrzeżenie, że Twój klient może zweryfikować działania partnerów, jeśli więc obawiasz się, że czegoś nie można, możesz zawsze napisać prośbę do danej firmy o weryfikacje działań.

Widziałem kilka ewidentnych działań marketingowych z wykorzystaniem nazwy firmy, przeważnie firma nic sobie z tego nie robiła, jedyny moment kiedy czasem dana firma ma zastrzeżenia do działań partnerów to używanie nazwy firmy jako słowo kluczowe w adwords (tu najczęściej się firmy nie zgadzają i zabraniają takich działań, bo jakby nie było dolicza to prowizje do zamówień stałych klientów, których firma sama zdobyła), czy też w nazwie domeny. Read the rest of this entry »

Portaliki społecznościowe z których bedą MILIONY! – SiteTalk, YourNight

sie 15th, 2010 Posted in Marketing Sieciowy, Wybieram program dochód | 24 komentarze »

Jak nie lubię ludziom milionów obiecywać… tak widzę w dwóch portalach społecznościowych wielką przyszłość!

Idea jest dosyć prosta tak czy inaczej uczestniczymy w portalach społecznościowych, zapraszamy tam MASĘ ludzi – promując przy okazji ich markę! Znajdują nas na FaceBooku, NK, na GoldenLine etc… Jednak nic z tego nie mamy 🙁 Ba mało tego, żeby się móc tam zareklamować musielibyśmy zapłacić… za to co sami gratis przy okazji innych naszych spraw promujemy.

Niby ok, twórcy włożyli kawał pracy wiec się im sporo należy… ale zapraszając tam nowych znajomych nabijamy im klientów za free… a jest inna możliwość.

Dokładniej chodzi mi o YourNight i o SiteTalk, pierwszy już działa, aktywnie w błyskawicznym tempie zbiera społeczność – wynagradzając użytkowników na zasadzie programu partnerskiego, drugi zaś rozwija się bardziej stabilnie – choć zapewne równie szybko zbiera członków, ale za to plan marketingowy – wizja całego portalu niesie ze sobą znacznie większe możliwości dając docelowo znacznie większej ilości użytkowników możliwości czerpania korzyści.

SiteTalk
Na daną chwile SiteTalk jest w powijakach, jeżeli chodzi o sam system informatyczny, choć już ma bardzo o ciekawe narzędzie jak Desktop Aplication (wygląda wstępnie jak takie połączenie komunikatora z portalem społecznościowym, działa bez przeglądarki), ale nie o to na daną chwile tu chodzi. Sam portal rozwija się stabilnie i to widać… ludzie rejestrują się do portalu z polecenia i wszystko jest fajnie… WSZYSTKO będzie wyglądać jak portal społecznościowy.

W praktyce zaś każda rejestracja jest podwójną rejestracją! Każda rejestracje do takiego portalu jest także rejestracją do systemu unaico gdzie działa system system marketingu sieciowego. W portalu będą różne sklepy, a kto wie, może też płatne usługi, na których będzie można zarabiać w ramach tego marketingu sieciowego. Od wszystkich zaproszonych osób. W portalu można kupić aktualnie udziały, które jakby nie było są inwestycją, która dosyć szybko rośnie (itd ale o tym kiedy indziej). Będziemy za jakiś czas przygotowywali prezentacje, a jak nam się uda fajnie wypromować SiteTalk w Polsce możliwe że uda się nam zaprosić tu kilka fajnych osób z samej siedziby firmy.

Zapraszam do SiteTalk
http://www.sitetalk.com/precelik

YourNight
Tutaj zaś z kolei mamy portal społecznościowy w połączeniu z rozbudowanym 7 poziomowym programem partnerskim. Planują coś jakby połączenie wielu funkcji z różnych portali – randki (jak być może gdzieś czytaliście na randkach można niezły biznes w internecie zrobić), biznes, blogi, twittery itd. Już znaczna cześć tego działa!

Członkostwo jest bezpłatne, ale z ograniczonymi funkcjami (bez randek, profilu biznesowego itd), za więcej funkcji płaci się 10$ miesięcznie. Dodatkowo będą tam sklepy i będzie można zarabiać na tym, że polecone przez nas osoby będą kupować – jak zwykle bywało w pp. Dodatkowo z tego co widzę będzie w tych sklepach funkcja Cash Back.

Na pytanie czy ktoś to kupuje polecam zobaczyć ten Screen Kevina, który mnie do tego portalu zaprosił, Kevin był miesiąc przede mną w YourNight 🙂 Może dla niektórych z nas 10$/m-c to dużo, ale w niektórych anglojęzycznych krajach to niewiele… czemu wiec na tym nie zarobić… Pomagać też będzie sama struktura im więcej osób będzie na tym portalu siedzieć, a nie na innym tym szybciej się to rozbuduje. I tym więcej osób będzie chciało tu dołączyć, dla samego tego by być w kontakcie ze znajomymi.

Tutaj zarobki na pierwszy rzut oka wyglądają znacznie bardziej kolorowo jak w SiteTalk, w SiteTalk jednak o ile dobrze zrozumiałem nie trzeba się będzie tyle starać o polecenia… YourNight działa bardziej na zasadzie programu partnerskiego podczas gdy SiteTalk, na zasadzie Marketingu sieciowego (ciekawa modyfikacja systemu binarnego).

W YourNight zarabiać można na:

Basic Member
zarabia 1% od przyszłych zakupów produktów przez osoby polecone

Gold Member (opłacający 10$/m-c)

zarabia 2,5% od zakupów poleconych przez siebie użytkowników i po 2$ od każdego bezpośredniego poleconego, który opłaca konto

Executive Gold Membership (Gold Member, który zaprosił minimum 5 innych Gold Member)
zarabia 2,5% od zakupów poleconych przez siebie użytkowników i po 2$ od każdego poleconego , plus po 0,5$ od każdego Gold Member z poleconej struktury aż do 7 poziomu. (aktualnie jeszcze dla kilku które w najbliższym czasie staną się Executive Gold Member jest promocja, i z 7 poziomu będzie po 1$)

Jeżeli chodzi o te zarobki z poziomów, to rzecz jasna będzie to pasywny miesięczny dochód.

A same wyliczenia mogą czasem zaskoczyć… jak powyżej. No ale tak pięknie nie będzie! Nie każdy ma taki potencjał jak osoby zajmujące się programami partnerskimi, i nie każdy w miarę szybko pojmie na czym to polega…. Dlatego też warto z głowa rozbudować strukturę i nie promować tylko swojego konta – jednej linii, ale linie od dołu 🙂

Dlatego jeżeli się chcesz Zapisać pode mnie Zapisz się pod jednego z moich partnerów, Tobie radze zrobić to samo… zaprosić kilka fajnych osób a następnie promować ich linki jak chcesz by to fajnie działało. Możesz promować cały czas jedną linię.. też na tym zarobisz jak w zwykłym pp no i może cudem ktoś zacznie promować dalej, ale siła stałego pasywnego dochodu tkwić będzie z rozbudowania struktury (mimo ze płacą Ci tylko do 7 poziomu).

Dzięki temu limitowi, ze musisz zaprosić 5 osób, które opłaca konto by zacząć zarabiać ze struktury. Motywacja do rozbudowania struktury będzie się ciągnąć z dwóch stron. Dajmy na to że ktoś ma fajnie rozbudowaną niżej strukturę, ale nie może z niej czerpać korzyści bo nie zaprosił sam 5 osób, stąd będzie go to motywować do znalezienia tych 5 osób.

Oto linki kilku moich partnerów:
Wojtek Janet Justyna Marek Romek Arek Marcin Timothy Michał Krzysztof Andrzej

A tu wytłumaczenie możliwości zarobkowych na filmiku, sorki za jakość dźwięku – już kombinuje co z tą kartą muzyczna zrobić… prezentacje jest z premedytacją bez podpisów, by każda osoba zapisana pode mną gdzie hen hen daleko mogła to wykorzystywać 🙂

Tak więc feel free to use that video.. to promote YourNight!

PS: To chyba pierwszy i ostatni wpis o YourNight po polsku 🙂 Ja w tym widzę idealne narzędzie do szukania ciekawych anglojęzycznych ludzi zajmujących się zarabianiem przez internet i marketingami sieciowymi (no i nauki języka przy okazji). A możliwości zarobkowe przyjdą przy okazji. Tak więc jeszcze napisze jak to można promować:

 • stopka w mailu do anglojęzycznych osób, z twoim profilem w yournight
  http://www.yournight.com/tomekurban

 • Pisanie tekstów na Yournight i jego promowanie, zarówno jak powyżej tak i w tym wypadku jeżeli ktoś będzie chciał skomentować czy cuś, a nie będzie w YourNight, pokaże mu się zaproszenie do YourNight
  http://www.yournight.com/tomekurban/commingsoon

 • No i np. na Facebooku gdy jakieś dziwne anglojęzyczne osoby mnie dodają do znajomych, odpisuje im coś takiego:

  It’s great to connect with other like minded entrepreneurs. I look forward to getting to know you in the future.

  By the way, I hope that we can connect with each other on Your Night also. If you’re not a member there, I’ll send you a free invite that you can use. (you can´t register without invitation)

  Copy and paste this in your browser –> www.join.yournight.com/tomekurban

 • Zduplikowanie po swojemu mojego artykułu 🙂 Zarówno po polsku jak w języku angielskim…

Program Partnerski AVENHANSEN

kw. 18th, 2010 Posted in Sponsorowane artykuły, Wybieram program dochód | one comment »

Dzisiaj gościnnie prezentacja nowego programu partnerskiego, AVENHANSEN.

Na rynku programów partnerskich pojawiła się niedawno unikalna propozycja firmy szkoleniowej AVENHANSEN. Skonstruowany przez tę firmę Program Partnerski jak każdy inny daje możliwość otrzymywania pasywnego dochodu wynikającego z pośrednictwa w sprzedaży produktów firmy, posiada jednak szereg cech, dzięki którym staje się szczególnie atrakcyjny.

Wymienię najważniejsze:

 • wysoka prowizja (aż 20 % wartości faktury wystawionej dla klienta),
 • długi okres ważności pliku cookie (6 miesięcy),
 • bezpłatne uczestnictwo w programie.

Rzucającą się w oczy zaletą Programu Partnerskiego AVENHANSEN dotyczącego pośrednictwa w sprzedaży szkoleń jest przede wszystkim wysokość prowizji. Partner otrzymuje aż 20 % wysokości faktury wystawionej dla klienta. Prowizja, która zostanie wypłacona w przypadku jednego sprzedanego szkolenia, zazwyczaj będzie się kształtować na poziomie 136 – 396 zł. Trzeba przyznać, że są to niezwykle korzystne warunki, ale firma AVENHANSEN idzie jeszcze dalej w swojej ofercie. Wysokość prowizji uzależniona jest bowiem od liczby osób, dla których klient wykupił szkolenie. Gdy polecony Klient kupuje szkolenia dla 2-3 osób kwota bazowa ulega 2-3 krotnemu przemnożeniu. Oznacza to, że im większa grupa zostanie skierowana na szkolenie firmy AVENHANSEN, tym wyższe będą dochody uzyskane przez Partnera.

Kolejnym plusem programu partnerskiego firmy AVENHANSEN jest długi okres ważności pliku cookie. Aż przez 6 miesięcy Partner otrzymuje prowizje ze sprzedaży szkoleń zamówionych przez przypisanego do siebie klienta.

Warto jeszcze podkreślić, że Partner uczestniczy w programie bezpłatnie, tak więc czerpie wyłącznie zyski ze sprzedaży szkoleń za swoim pośrednictwem, nie narażając się na żadne koszty, nie przejmując się obsługą klienta i nie będąc zmuszonym do papierkowej pracy.
Regulamin oraz dodatkowe informacje są dostępne pod tym adresem.

Nikt za Ciebie tego nie zrobi…

gru 2nd, 2009 Posted in Motywacja | 12 komentarzy »

Kiedyś rozmawiałem z Mirkiem Kryską (chyba ze dwa lata temu jak nie więcej), dziś przysłał mi maila apropo naszej rozmowy, aż zacytuje:

Cześć Tomek

Popatrz, jak spotkalismy sie na lawce koło polibudy, to mówiłeś mi kiedyś o fajnym pomysle zakupów
grupowych.

Fajne, nie?
http://www.zakupydlagrupy.pl/

A mój pomysł tez ktoś juz zrealizował:
Wypasik.
http://www.chce.to

Pozdrawiam

Po raz kolejny w głowie mi siedzi, że sam pomysł to nie wszystko, nawet podzielenie się z kimś innym pomysłem to nie wszystko. Trzeba się jeszcze za niego zabrać i coś zdziałać. Wspominałem już o tym nie raz i nadal będę wspominał. Najważniejsze co trzeba pamiętać w ebiznesie, jak i chyba w każdym innym biznesie to ‘zapier..’ (zapierniczać), jak i pamiętać że ‘samo się nie zrobi’.

Co poniektórzy pamiętają zapewne dyskusje Mateusza Chłodnickiego na merytorium (obecne ekademia). Pomysł na wydawnictwo ZłoteMyśli był podany kawa na ławę – każdy mógł go wtedy podebrać, trochę zmodyfikować i postawić coś podobnego. Zrobił to wtedy jednak tylko Mateusz.

Aż zacytuje fragment tej wypowiedzi Read the rest of this entry »

Zabawny ten CupSell

paź 30th, 2009 Posted in Przykłady (case-studies) | 8 komentarzy »

CupSell, to miejsce w którym możemy zarobić zarówno je polecając jak i tworząc w nim nowe wzory koszulek. Za polecanie (a więc coś w rodzaju programu partnerskiego) rejestracji mamy 1 zł od sprzedanej koszulki (o ile ten polecony założy sklep i sprzeda cokolwiek). Za tworzenie i sprzedaż koszulek zarabiamy w zależności od ustalonej ceny za koszulkę (od 1 do X zł).

Na drugi poziom szybko chyba nie ma co liczyć, zarejestrowałem się tam jakiś czas temu mam 58 osób i 0 zł.

Lepiej natomiast idzie sprzedaż tych koszulek ku mojemu zdziwieniu. Zarobiłem na daną chwile 55 zł, niby niewiele ale jak na dzień pracy i wizje dalszych takich zarobków doskonale pasuje pod Read the rest of this entry »